سردار سلیمانی اقتدار اسلام را به دنیا نشان داد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:11 - سه‌شنبه 19 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۸۱۳۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
فرمانده سابق سپاه گفت: سردار سلیمانی اقتدار اسلام و مقاومت اسلامی را در منطقه به دنیا نشان داد. او تمامی نقشه‌های آمریکا را به هم زد و مقاومت اسلامی در منطقه تثبیت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده سابق سپاه در برنامه‌ای تلویزیونی اظهار داشت: دست نازنین حاج قاسم سلیمانی که ظاهرا از بدن مطهرشان سالم مانده در عملیات طریق القدس ترکش خورده بود.

وی در خصوص نقش سردار سلیمانی در مقابله با اشرار در شرق کشور گفت: در بخش وسیعی از کرمان و سیستان و بلوچستان اشرار وجود داشت که منطقه را ناامن کرده بودند. سردار سلیمانی به آنان حمله کرد و منطقه را پاکسازی کرد. او به قدری قدرت نشان داد که اشرار اسلحه زمین گذاشتند و تقریباً تمامی اشرار سلاح‌های خود را تحویل دادند و امنیت خوبی در منطقه برقرار شد.

سردار جعفری بیان کرد: او نشان داد که فرمانده لایقی برای مسئولت‌های بالاتر غیر از فرمانده لشکری است. او با توانی که در سال‌های 71 و 72 نشان داد، این توانمندی را از خود نشان داد. پس از آنان اقدامات ایشان در شرق کشور، پیشنهاد داده شد که ایشان فرمانده نیروی قدس سپاه شود.

وی اضافه کرد: از سال 76 که فرمانده نیروی قدس شد، ماجرای نهضتها و گسترش انقلاب اسلامی شروع شد و انقلاب اسلامی در بعد منطقه‌ای رشد چشمگیری پیدا کرد. شرایط خیلی سختی در منطقه بود که آماده کردن توان‌های مردمی برای ایستادگی و مقاومت و انتقال تجربه‌های هشت سال دفاع مقدس به مقاومت‌های مردمی و ایستادگی در برابر ارتش‌های مسلح منطقه از جمله ارتش رژیم صهیونیستی، با همت حاج قاسم انجام شد و در نتیجه حزب‌الله قدرتمند شد که قدرت آن را در جنگ 33 روزه شاهد بودیم.

فرمانده سابق سپاه گفت: حزب‌الله اگر امروز به خوبی ایستادگی می‌کند و صهیونیست‌ها نمی‌توانند در برابر آنان بایستند، نتیجه تلاش‌های سردار سلیمانی است. وقتی هم که غزه محاصره شد، محاصره کاملی بود. در جنگ هشت روزه و دو روزه، غلبه توان مردمی بر توان صهیونیست‌ها معجزه‌گونه بود.

وی ادامه داد: در موضوع شکل‌گیری داعش، داعش فاز جدیدی از یک تهدید جدی به وجود آورد و اگر همه توان مردمی در برابر آن قرار نمی‌گرفت، نمی‌توانست پیروز شود. دشمنان به این نتیجه رسیدند که با ارتش‌های کلاسیک نمی‌توان مقابله کرد، لذا داعش را به وجود آوردند. در این جنگ، دو سازمان شبیه به هم در مقابل هم ایستادند و دشمنان امید بسیاری بسته بودند که به پیروزی برسند؛ اما در نهایت شاهد شکست مفتضحانه داعش بودیم.

فرمانده سابق سپاه گفت: حاج قاسم بارها تا مرز شهادت پیش رفت. او بارها پیش من می‌آمد و در مورد فشارهایی که رویش بود، سخن می‌گفت. من همواره به او می‌گفتم که حاج قاسم خدا تو را برای هدف مهمی نگه داشته است. تو بارها تا مرز شهادت رفتی. او عاشق شهادت بود و پس از شهادت احمد کاظمی بی‌تابی بسیاری می‌کرد. او ماند تا یک کار بزرگ را به پایان برساند. من این حرف‌ها را مدام به او می‌گفتم.

وی خاطرنشان کرد: در سوریه داعشی‌ها تا پشت کاخ بشاراسد رسیده بودند. حاج قاسم می‌گفت چند بار به بشار گفته‌ام که چرا مردم را مسلح نمی‌کنی اما قبول نمی‌کند. او یک بار دیگر به او گفت و در نهایت موافقت کرد و در آن روزهایی که سردار همدانی آنجا بود، بشاراسد موافقت کرد تا مردم مسلح بشوند. این شروع نقش‌آفرینی مردم بود که با پیگیری حاج قاسم انجام شد. در عراق هم همین اتفاق افتاد و حشدالشعبی ایجاد شد. انتقال تجربیات سازماندهی مردم و آموزش مردم در دفاع مقدس به مردم عراق و سوریه، بسیار مهم و اثربخش بود.

سردار جعفری گفت: حاج قاسم سال‌ها در پی شهادت بود. او به شهدا عشق می‌ورزید. او یک شهید زنده به تمام معنا بود. از سال 68 تا 98 در آرزوی شهادت بود و برایش سخت بود که این زمان طولانی شده است. بنده به او می‌گفتم که آقا و انقلاب به تو نیاز دارد.

وی بیان کرد: کار داعش که به پایان رسید و حاج قاسم، اقتدار اسلام و مقاومت اسلامی را در منطقه به دنیا نشان داد. او تمامی نقشه‌های آمریکا را به هم زد و مقاومت اسلامی در منطقه تثبیت شد. بنده به عنوان یک فرد نظامی عنوان می‌کنم که قدرت مقاومت اکنون در منطقه تثبیت شده است.

فرمانده سابق سپاه گفت: حوادثی که در خلیج فارس پیش آمد، اقتدار نظامی جمهوری اسلامی بیش از گذشته نشان داده شد. آمریکایی‌ها نمی‌توانند قدرت ما را درک کنند. این قدرت هرچه بیشتر تحریک شود، بیشتر جا می‌افتد. حاج قاسم‌های زیادی هستند که راه را ادامه خواهند داد. مسائل منطقه‌ای وارد فاز جدیدی شده که خون شهید سلیمانی و ابومهدی، حتماً به نتیجه خواهد رسید و ضربه‌های بزرگتری به دشمنان وارد خواهد کرد. به مردم اطمینان می‌دهم، جبهه عظیمی که شکل گرفته، ذخیره عظیمی از نیروهای جوان در تمامی عرصه‌ها پای کار است و در گام دوم انقلاب بروز و ظهور آنان شروع شده است. امید رهبری به جوانان مبنا دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °