انسجام مقاومت پیامد شهادت سردار سلیمانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:51 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۸۱۶۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
سردار حسین دهقان: از پیامدهای این حمله تروریستی و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی انسجام جبهه مقاومت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا گفت: سردار سلیمانی کسی بود که توانسته بود نفس خود را مهار کند و بر نفس خود غلبه کند، بیان و رفتار  او منبعث از مکتب الهی بود تا جایی که می توان گفت او یکی از شاگردان تراز یک رهبری بود. جهاد بی بدیل، تواضع، صبر، دوراندیشی تفکر راهبردی،قدرت فرماندهی صحنه، توان تبدیل راهبرد به تاکتیک، نقش آفرینی در سطوح بلند دیپلماسی و طراحی استراتژی عملیاتی از خصوصیات وی بود. 

قاسم سلیمانی مکتب مقاومت است

سردار دهقان افزود: توسعه عزت طلبی و آزادیخواهی و اتکا به خود مواردی بود که در میان اقشار مختلف آن را عینی سازی کرد و خودش  در این زمینه نمونه بود. 

سردار سلیمانی در حوزه فرماندهی ضمن مهرمانی و حلمی که داشت بسیار قاطع و تعیین کننده بود. قاسم سلیمانی نماد تمانم عیار سازندگی است و در تعالی بخشیدن  ساختن نمونه است. 

مشاور فرمانده کل قوا گفت: خواست امریکا بی ثباتی و عدم استقرار صلح و ثبات در منطقه است و این برای مردم منطقه مشخص شده است. امریکا با توجه به اینکه جریان مقاومت امروز با شعار نفی نظام سلطه تبدیل به یک مکتب شده است، به دنبال تغییر رمز مقاومت است اما آمریکایی ها سخت در اشتباهند چون مقاومت به یک مکتب تبدیل شده است و کل دنیا را متاثر کرده است.

صادق خرازی تحلیلگر مسائل سیاسی درباره سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی یک دوست،پدر، برادر بود و فرماندهی جریان مقاومت را به عهده داشت، سلیمانی آسمانی بود، یاور محرومان و مظلومان بود، او برای جدول بندی های سوری سیاسی به عنوان نماد فضیلت های انسانی قدم بر می داشت و چارچوب های انسانی برایش معنی نداشت د ر واقع سردار سلیمانی یک انسان جامع و کامل بود.

او افزود: سردار سلیمانی کسی بود که تا دروازه های تکامل یک انسان متخشخص و یک انسان الهی و آسمانی پیش رفته بود. او یاران و دوستان خود را محال بود فراموش کند این ها از خصوصیات فردی و شخصیتی سردار سلیمانی بود.

نقطه مهم تمایز سردار سلیمانی با دیگران این بود که سردار به قدری د قلب ها نزدیک و حاکم شده بود که بدی دشمنان خود را هم نمی خواست. 

قاسم سلیمانی مکتب مقاومت است

 صادق خرازی گفت: قاسم سلیمانی مقاومت را تبدیل به یک مکتب کرد و زمانی که سردار سلیمانی فرماندهی قدس را به عهده گرفت به دلیل وسعت فکری که داشت توانست مقاومت را سازماندهی و هدفدار کند. یکی از موفقیت های سردار شهید این بود که توانست نظام سلطه را آچمز کند. 

او افزود: او توانست میلیون ها قلب را در منطقه و جهان تسخیر کند همچنان که امروز در کردستان عراق به مناسبت شهادت سردار سلیمانی عزای عمومی است و عکس سردار در منزل همه مردم هست و همه برای سردار احترام قائل هستند.

خرازی تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: تمام مردم منطقه و  دنیای اسلام معتقدند باید پاسخ دندان شکنی به آمریکا داده شود. چون کار آمریکا خلاف قانون و مسائل و حقوق بین الملل است.  

او درباره نقش سردار سلیمانی در خاموش کردن فتنه مذهبی افزود: قاسم سلیمانی سه هدف عمده داشت و برای رسیدن به اهدافش هیچ قدرتی نمی توانست وی را متوقف کند.

تحلیگر مسائل سیاسی گفت: یکی از اهداف وی ایجاد وحدت قومیتی بود و از پیش قراولان بیداری اسلامی در منطقه بود. وی هم سیاست را اعمال می کرد و  هم یک فرمانده تمام عیار سیاسی بود، قاسم سلیمانی یک متفکر و صاحب نظریه و دکترین مقاومت بود، شاگردان زیادی را تربیت کرده بود به طوریکه می توان گفت قاسم سلیمانی در منطقه و ایران تکثیر شده است. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۷°