دشمن شناسی سردار منحصر به فرد بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:04 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۸۵۷۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
رحیم نوعی اقدم از فرماندهان مقاومت: دشمن شناسی سردار از نبوغ منحصر به فرد بودن سردار سلیمانی بود بطوریکه شیوه عمل، جنگ، تقدم و تاخر دشمن را می دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رحیم نوعی اقدم از فرماندهان مقاومت با تسلیت شهادت سردار بزر گ اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت: مدتی در سوریه در رکاب سردار بودم و در این مدت 8 ویژگی از رفتارهای سردار برای خودم و مقاومت و نسل آینده استنباط کردم که می تواند درس بزرگی برای آیندگان باشد. 

ویژگی‌های اخلاقی، مدیریتی و نظامی سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی

او افزود: اولین ویژگی سردار سلیمانی خدایی بودن، روح و توکل و توسل در قاسم سلیمانی شخصیتی از وی ساخته بود  که استفاده از توان غیر فیزیکی را دربرابر تمام توانایی های فیزیکی متمایز کره بود. تمام خصوصیات وی در خدایی بودن و توسل و توکل داشتن نشان داده می شد. از رفتارهای وی دریافتم که فرماندهی در سوریه را حضرت زینب می دانست و در حرم این حضرت چنان با تضرع وارد می شد که از همانجا قدرت و فرماندهی را از خانم زینب  می گرفت. استفاده از امدادها  و نصرت الهی و استفاده از توکل و توسل در برابر دشمن برتر بودیم به گونه ای که دشمن ما نیز الله اکبر می گفت و پرچمش هم لااله الاالله بود، بار معنوی سردار سلیمانی چنان بود که لااله الا الله غالب ساخته بود و نشان می داد از توان عظیمی برخورداریم که دشمن از آن بی بهره بود. 

دومین ویژگی سردار دلیل پیروزی قاطع سردار در نبردها بود که دشمن شناسی سردار از نبوغ و منحصر به فرد بودن وی بود. به طور مثال در طرح ریزی عملیاتی هرکس گزارش می داد  ولی حاج قاسم با اصلاح گزارش درباره عملکرد ما و دشمن می گفت که قطعا  موفق می شد چون شیوه عمل و جنگ و تقدم و تاخر دشمن در جنگ را می دانست و این باعث می شد فرمانده در جبهه دو نیرو برای یک عملیات در نظر بگیرد: نیرویی برای هجوم و نیرویی برای جلوگیری از عکس العمل های کننده کانالیزه کننده و متوقف کننده دشمن که این را سردار سلیمانی از ما می خواست.

او افزود: سومین ویژگی شخصیتی حاج قاسم شخصیت فرماندهی بود. قبول خطر و برداشتن گام بلند در صحنه نبرد از ویژگی های شخصیتی و فرماندهی وی بود. چهارمین ویژگی وی این بود که به فرماندهی نزدیک قائل بود نه در شرایط عادی جنگ بلکه در پرخطر صحنه جنگ حضور می یافت و تدابیر را اعمال می کرد. دردکترین ارتش و سپاه ما و ادبیات فرماندهانی چون حاج قاسم رسیدن به هدف و پیروزی مطرح است.

نوعی اقدم در ادامه گفت: ویژگی پنجم سردار در زبان، ادبیات و فرهنگ بود که با مجموعه از رفتارهایش افراد را جذب می کرد. او می توانست مجموعه ای سلیقه ها، ادبیات را در خود داشته باشد و از آن در راستای مقاومت استفاده کند و ویژگی ششم و ممهمترین عامل در بکار گیری این مجموعه ها شجاعت و شهامت وی بود که برای رسیدن به هدف وی را کمک می کرد.

فرمانده مقاومت در ادامه مدیریت حاج قاسم گفت: فرماندهی بر قلب ها از ویژگی هفتم سردار سلیمانی است. افراد با قلب و  عشق خود از فرمانده فرمان می پذیرفتند و سختی ها را احساس نمی کردند. ویژگی هشتم سردار سلیمانی استقامت در شرایط سخت بود که حاج قاسم به آن عمل می کرد.

جهانبخش ایزدی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ما نه یک شخص بلکه یک  شخصیت را از دست دادیم. و افرادی مثل ایشان مرهون تلاش، کوشش، خاک جبهه خوردن است. اینگونه افراد در زمانهای طولانی شکل می گیرند و رفتن آنها به گونه ای است که سالها طول خواهد کشید تا خلا نبود آنان برطرف شود. 

ویژگی‌های اخلاقی، مدیریتی و نظامی سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی

او افزود: اسلام اعتدالی، رادیکالیسم افراطی (داعش) و اسلام انقلابی در جمهوری اسلامی داریم که دلیل محوریت بودن اسلام انقلابی از زبان آمریکایی ها نیز مشهود است. آمریکایی ها می گویند اسلام انقلابی از داعش و دشمنان هراسی ندارد. به قول اقبال لاهوری وقتی درباره  مارکسیسم صحبت می کرد نگران بود که اسلام در سیطره مارکسیسم قرار گیرد اما با توجه به اینکه اسلام انقلابی قابلیت نهادینه شدن در دنیا جای نگرانی ندارد.

ایزدی در ادامه درباره شکست راهبردهای دشمن در برابر سردار سلیمانی گفت: استراتژی ها و سیاست های سردار در منطقه بسیار مهم بود.

امنیت اسرائیل و نهادینه شدن بقایی اسرائیل در منطقه در فرهنگ آمریکایی ها بسیار مهم است و  هیچ کشوری از باور آنها نباید از اسرائیل جلوتر باشد نکته دیگر تامین انرژی و امنیت است بنابراین برای مدیریت انرژی امریکایی های مصر هستند نکته سوم حفظ منافع آمریکا به معنای عام است که بخشی به وسیله متحدین منطقه تامین می شود بنابراین با توجه به اینکه جمهوری اسلامی همه این ها را به چالش کشیده و حضور اسرائیل را در منطقه به رسمیت نمی شناسد پس سردار سلیمانی به عنوان نماینده تفکر اسلامی تمامی منافع آمریکا در منطقه را به چالش می کشید و جنگ اراده ها را شکل  داده بود.

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی درباره انسجام امت اسلامی و حاج قاسم گفت: افزون بر اسلام های موازی و پاره ای قومیت ها و خط کشی های نامتعارف که برای تحقق این امر مانع بودند، سردار سلیمانی این ها را پردازش می کرد و در مقابل این صف آرایی و تجهیزات قدرت های منطقه ای و حسادت های برخی کشورها نسبت به استعدادهای جمهوری  اسلامی ایران با استفاده از استراتژی های پلتیکی، امنیتی و کشف استعداد مسلمانان در مسیر خود با موانع در رسیدن به هدف مبارزه می کرد. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °