تغییرنام بزرگراه رسالت تهران به شهید قاسم سلیمانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:00 - سه‌شنبه 19 فروردين 1399
کد خبر : ۷۵۸۸۴۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
با تصویب شورای شهر تهران
اعضای شورای اسلامی شهر تهران مصوب کردند بزرگراه رسالت در پایتخت به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی تغییر نام دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اعضای شورای اسلامی شهر تهران طی یک دو فوریتی نامگذاری معبری به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را مورد بررسی قرار دادند.
 
حجت نظری با اشاره به جزییات این تغییر نام گفت: بزرگراه رسالت برای این نامگذاری پیشنهاد شده است که این بزرگراه سه بخش دارد که غربی‌ترین آن به نام شهید حاج حسین همدانی نامگذاری شده که ایشان نیز در بیرون خاک‌های ایران به شهادت رسیده، قسمت مرکزی به نام شهید حکیم است که وی در عراق ترور شده و بخش شرقی به نام حاج قاسم سلیمانی نامگذاری می‌شود.

نظری اضافه کرد: از بزرگراه کردستان تا انتهای بزرگراه رسالت که به شهید یاسینی منتهی می‌شود به نام سردار سلیمانی تغییر نام خواهد داد.

وی ادامه داد: تونل و میدانی که در این مسیر وجود دارد به همان نام رسالت باقی می‌ماند.

نظری با اشاره به سایر پیشنهاداتی که در خصوص نامگذاری شده بود، گفت: برخی تغییر نام بزرگراه آزادگان را مطرح کرده بودند که در گفتگویی که با همرزمان سردار سلیمانی داشتیم این موضوع را مطرح کردیم که اعلام شد به دلیل تعداد زیاد آزاده که در کشور وجود دارد بهتر است این تغییر نام رخ ندهد.
 
در نهایت اعضای شورا با ۱۷ رای از ۱۸ عضو حاضر به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی اجتماعی یعنی تغییر نام بزرگراه رسالت به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رای دادند و تونل و میدان همچنان نام رسالت را حفظ کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۱۴°