گفتگوی ظریف با همتایان خود درباره آخرین تحولات منطقه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:14 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۷۵۸۸۶۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
وزیر امور خارجه کشورمان با همتایان خود در کشورهای مختلف با موضوع آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پس از ترور سردار سلیمانی تلفنی گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزرای امور خارجه ایران و لبنان امروز در گفت‌وگویی تلفنی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پس از ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بررسی کردند. وزیر خارجه لبنان شهادت حاج قاسم سلیمانی را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.

جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز در گفت‌وگویی تلفنی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پس از ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بررسی کردند. وزیر خارجه لبنان شهادت حاج قاسم سلیمانی را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.
                                                                  
همچنین شاه محمود قریشی و ظریف، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان امروز در گفت‌وگویی تلفنی تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پس ترور سردار شهید سلیمانی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند. وزیر امور خارجه پاکستان شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت.

علاوه بر اینها، مختار تیلوبردی و محمد جواد ظریف وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان نیز امروز در گفت‌وگویی تلفنی تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پس ترور سردار شهید سلیمانی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

ظهر امروز هم محمد جوادظریف در ادامه رایزنی‌های سیاسی و دیپلماتیک خود با مقامات و شخصیت‌های بین‌المللی با وزرای امور خارجه ارمنستان و ترکمنستان و نیز دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین و رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی تلفنی گفتگو کرد.
تحولات پس از شهادت سردار سلیمانی محور اصلی گفتگو‌ها در این تماس‌ها بود.

همچنین صبح امروز، ظریف در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات و شخصیت‌های خارجی با «جوزف بورل» هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی گفتگو کرد.
تنش‌های اخیر در منطقه، تروریسم دولتی آمریکا و آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام از محور‌های اصلی رایزنی وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بود.

وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین و ایران در گفت‌وگوی تلفنی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی بویژه پس از ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بررسی کردند.

همچنین وزیر امور خارجه کشورمان و جمهوری تاجیکستان در گفت‌وگویی تلفنی آخرین تحولات روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی بویژه تحولات پس از ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بررسی کردند.

ظریف و مولود چاووش اوغلو وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه همچنین در گفت‌وگوی تلفنی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی پس از ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بررسی کردند.
وزیر امور خارجه ترکیه شهادت سردار سلیمانی را به دولت و ملت ایران تسلیت گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان هم درگفت‌وگوی تلفنی در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه‌ای گفتگو و تبادل نظر کردند.
عبدالله در این تماس تلفنی شهادت سردار سلیمانی را به وزیر امور خارجه و دولت و ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت گفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°