آمریکایی ها جنگی را آغاز کردند که پایان دهنده آن نخواهند بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:02 - سه‌شنبه 13 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۸۸۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
سردار احمد وحیدی: از این به بعد آمریکایی ها باید میلیاردها دلار صرف حفاظت خودشان کنند و هر زمان و هرمکان ممکن است دلبستگان مقاومت آمریکایی ها را مورد هجوم قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 احمد وحیدی رئیس دانشگاه ملی و عضو مجمع نشخیص مصلحت نظام گفت: دوره اشنایی من و سردار طولانی است و حدود 38 سال است که ایشان را از نزدیک می شناسم. در دو موضوع مهم در انتفاضه عراق شهید سلیمانی در کنار انتفاضه عراق و بعد از سقوط صدام و از زمان حمله امریکا به عراق در کنار  مردم عراق بود. 

خون حاج قاسم زمینه خروج امریکا از عراق شد

سردار احمد وحیدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ایشان  جز 10 چهره برتر جهان بود و امسال جز 10 چهره برتر متفکر جهان شناخته شد. شهید سلیمانی دارای کرامات اخلاقی بسیار بالایی بود و حتی اوج عرفان و شوق لقاء وی در دستنوشته هایش دیده می شود. 

سردار سلیمانی در تاکتیک هم سرآمد بود. وی با صحنه های مختلفی مواجه شد و تجربیات عظیمی در جنگ های منطقه به دست آورده بود.  وی در تمامی جنگهای منطقه که به شکل های مختلف بود تاثیر گذار بود  و این از وی شخصیتی بارز در منطقه ساخته بود. 

عضو تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: انقلاب اسلامی فقط برای شیعیان و مسلمانان نبود بلکه برای تمام مستضعفان و مظلومان جهان بود بنابراین جمهوری اسلامی و شهید سلیمانی به دنبال حق مظلومان عالم است و هرجا اسمی از مقاومت و مقاومت دیده می شود پشتوانه انقلاب اسلامی و فکر انقلاب اسلامی دیده می شود لذا به این دلیل است که نگاه شهید سلیمانی جهان شمول بوده است. 

سردار وحیدی گفت: آمریکایی ها به دلیل اینکه تصور می کنند مردم عراق گذشته آمریکا و کاری که با این مردم کردند را فراموش کرده اند اما همانطور که در انتفاضه شعبانیه دیدیم امریکایی ها مانع این انتفاضه شدند و صدام را دوباره در مقابل مردم عراق قرار دادند.

 او افزود: امریکایی ها در انتفاضه شعبانیه آنقدر کشت و کشتار به راه انداختند که مردم عراق هیچ گاه فراموش نخواهند کرد. ابوغریب نیز تروریستی بودن آمریکایی ها را بیش از پیش آشکار کرد.

 سردار وحیدی درباره داعش نیز گفت: داعش زیر چشم آمریکایی ها نفت عراق را انتقال می داد و همه امکانات را برای داعش فراهم می کرد بنابراین علاوه بر این همه شقاوت و سختی موجبات ترور دو عنصر اصلی شدند که برای مردم عراق بسیار مهم بودند. 

تصویب اخراج امریکایی ها از خاک عراق در مجلس این کشور، اولین گامی است که اراده دولت، پارلمان و مردم عراق را نشان داد.

 او گفت: امریکایی ها جنگی را آغاز کردند که پایان دهنده آن نخواهند بود و از این به بعد آمریکایی ها باید میلیاردها دلار صرف حفاظت خودشان کنند. او افزود: هر زمان و هرمکان ممکن است دلبستگان مقاومت آمریکایی ها را مورد هجوم قرار دهند

شیخ نعیم قاسم جانشین دبیرکل حزب‌‌الله لبنان گفت: از سال 1998 میلادی وقتی به عنوان فرمانده قدس برگزیده شد با هم آشنا شدیم. از همان موقع روابط ما مستحکم تر هماهنگ تر شد. در طول 21 سال حاج قاسم در همه تحولات لبنان حضور داشته است.

شیخ نعیم قاسم گفت: حضور میلیونی در تشییع حاج قاسم سلیمانی در تاریخ بی نظیر است. او افزود: حضور  میلیونی فقط در مراسم تشییع امام خمینی بود و آن هم فقط در ایران بود اما سردار سلیمانی برای همه ملت مسلمان عراقی، یمنی و لبنانی ها به قدری محبوب بود که به این شکل در مراسم وی حضور یافتند. 

خون حاج قاسم زمینه خروج امریکا از عراق شد

او افزود: دشمنان هم فهمیدند که چه حماقتی به خرج دادند که این شخص با این بستر مردمی را به شهادت رساندند. مردمی که در مراسم حضور یافتند با اراده خود آمدند. فرمانده سلیمانی به قدری در دل همگان نفوذ کرده بود که مردم فهمیدند با از دست دادن سردار سلیمانی چه ضرری کردند.

قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه درباره نقش حاج قاسم در شکست های آمریکا در منطقه گفت: نتیجه جهاد تغییر معادله است اما حاج قاسم به دلیل ولایتمدار بودن در نوک کارهای جهادی در منطقه بود بنابراین شهید سلیمانی به دلیل اینکه در نوک حرم مقاومت بود و توانست در این مدت شکست های پی در پی را به طرح های آمریکایی - اسرائیلی وارد کند و به دلیل حمایت نظامی و شجاعت وی بود که لبنان می توانست در 33 روز علیه اسرائیل پیروز شود. 

اثر انگشت سردار سلیمانی در نابودی داعش هم دیده می شود و به دلیل اینکه داعش به دنبال اسلام آمریکایی در منطقه بود حاج قاسم با اخلاص و با نفوذ در دل ملت ها توانست با کمک مردم بر این مزدوران غلبه کند. 

او افزود: دشمنان میزان تاثیر حاج قاسم را لمس کردند و دانستند تمام تحولات مقاومت و منطقه مدیون شجاعت و سر زنده بودن و حضور حاج قاسم در منطقه است به همین دلیل دست به ترور وی زدند. 

شیخ نعیم قاسم در ادامه گفت: سید حسن نصرالله گفت که حاج قاسم برای کل منطقه است چراکه طرح حاج قاسم برای مقاومت در منطقه بوده است بنابراین حاج قاسم سلیمانی در این حرکت برای منافع ملت ها کار می کرد پس ملت ها نیز باید خونخواه حاج قاسم باشند و تبعات ترور وی را بپذیرند. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°