نامگذاری 13 دی به عنوان روز جهانی مقاومت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:27 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۹۱۲۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
دبیر ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی از نامگذاری روز 13 دیماه به عنوان "روز جهانی مقاومت" خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  محمد آقاسی، دبیر ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امروز شورای فرهنگ عمومی برای پاسداشت مجاهدت‌های خالصانه سردار حاج قاسم سلیمانی موضوع نام گذاری روزی در تقویم به نام این شهید مقاومت مطرح شد.
نامگذاری 13 دی به عنوان روز جهانی مقاومت

وی افزود: با توجه به شخصیت همه جانبه و ارادت متن جامعه و مردم به این قهرمان ملی و ابعاد جهانی جنایت تروریستی، ضروری بود که از دیدگاه‌های مردم هم در نامگذاری این روز تاریخی و تاریخ ساز، بهره گرفته شود؛ بنابراین در ۲ روز گذشته دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با چند فراخوان در رسانه‌های اجتماعی و پیامکی، سامانه‌ای جهت ثبت نظرات مردمی در این خصوص اقدام کرد.
 
آقاسی افزود: از میان نزدیک به چهار هزار عنوان پیشنهادی، حدود ۳۰ درصد عناوین اشاره به تعبیر و موضوع مقاومت با بیشترین فراوانی و مشتقات متعدد را داشت. همچنین در رتبه بعدی و در حدود ۲۵ درصد، تعبیر شهید، شهادت و شهدا پربسامدترین نظرات پیشنهادی مردم را دارا بود.

به گفته دبیر ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی، در رتبه سوم نیز ترکیباتی که به سردار اشاره داشت، توسط مردم خوب و قهرمان پیشنهاد شده بود.

دبیر ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشنهاد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مبنی بر نامگذاری این روز به عنوان «روز جهانی مقاومت» اعلام کرد: با بررسی روز‌های هم نام در تقویم و تلاش ضمن تامین نظر مردم، از سال آینده ۱۳ دی؛ روز جهانی مقاومت - شهادت الگوی اخلاص و عمل سردار سپهبد قاسم سلیمانی به دست استکبار جهانی، در جلسه ۷۳۷ شورای فرهنگ عمومی مصوب شد.

به گفته آقاسی، به زودی با اعلام وصول مصوبه پیشنهادی و گردش کار در شورای عالی انقلاب فرهنگی، تایید، تصویب و ابلاغ می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°