احضار سفیر انگلیس در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:39 - شنبه 05 مهر 1399
کد خبر : ۷۵۹۳۴۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
به دنبال اظهارات غیرقابل قبول نخست وزیر و وزیران امور خارجه و دفاع انگلیس در خصوص اقدام تروریستی ترامپ در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی مهندس و همرزمان ایشان، سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دستیار وزیر امور خارجه در امور اروپا در دیدار راب مک ایر با وی، با محکوم کردن قاطعانه این اظهارات، مراتب اعتراض شدید کشورمان را به مواضع یاد شده به نامبرده اعلام داشت.
او با تشریح مغایرت اقدام تروریستی آمریکا با مبانی حقوق بین الملل و نیز حاکمیت ملی عراق که مورد اذعان و اعتراف جهانیان و حقوقدانان می‌باشد، تصریح کرد که از نظر مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران چنین مواضعی به منزله همراهی با اقدام تروریستی آمریکاست و به هیچ وجه قابل توجیه و پذیرش نیست و انگلیس با چنین مواضعی می‌تواند شریک این جنایت قلمداد گردد.
دستیار وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حضور ده‌ها میلیونی مردم شهر‌های ایران و عراق در تشییع پیکر این شهیدان سرفراز و قهرمانان مبارزه با داعش که نقشی کلیدی در حذف داعش در منطقه ایفا کرده اند و حتما سفیر انگلیس نیز شاهد این تشییع حماسی بوده است، تاکید کرد که ملت ایران همراهی کنندگان با این اقدام آمریکا را نخواهند بخشید.
وی از سفیر انگلیس خواست تا پیام اعتراض جمهوری اسلامی ایران را به لندن منعکس نماید.
سفیر انگیس با بیان این که دولت متبوعش بر این باور است که افزایش تنش‌ها به نفع هیچ کس نیست، خواستار خویشتن داری بیشتر ایران در شرایط حساس کنونی منطقه شد.
وی گفت پیام ایران را در اسرع وقت به پایتخت خود منتقل خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°