ظریف: برای تمامیت ارضی و استقلال عراق ارزش بسیار قائلیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:26 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۹۶۷۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
وزیر امورخارجه: حمله موشکی ایران با اطلاع دولت عراق بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا محمدجواد ظریف عصر چهارشنبه پس از امضاء دفتر یادبود شهدای ترور اخیر در سفارت عراق در تهران درباره این که گفته می‌شود که این اقدام ایران تجاوز به خاک عراق است گفت: اقدام جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با پایگاهی بوده که علیه سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و سایر شهدای این فاجعه توسط جنایتکاران آمریکا صورت گرفته است.

وی افزود: این اقدام با اطلاع دولت عراق بوده است و همانطور که دولت عراق اعلام کرده است به اطلاع نیرو‌های مسلح و دولت عراق رسیده است.

ظریف ادامه داد: بنده یکبار دیگر به مردم بزرگ عراق این مصیبت را تسلیت عرض می‌کنم به واقع خون شهدای ما که قبلا بدست داعش ریخته شده بود امروز به دست شقی‌ترین آحاد عالم توسط آمریکایی‌های حامی داعش ریخته شده که البته برادری و همبستگی ملت ایران و عراق را برای همیشه تضمین کرد.

وزیر امورخارجه گفت: حضور گسترده مردم عراق و ایران در تشییع جنازه این شهدای بزرگوار یکبار دیگر به دنیا نشان دادکه خون این شهدا برای ملت‌های منطقه برکات و برای استعماگران خطراتی کمتر از حضور آن‌ها نیست.

وی افزود: خداوند این شهدای عزیز ما ابومهدی المهندس و همراه آن و شهید ما برادر عزیزم قاسم سلیمانی را در جوار معصومین و پیامبر اکرم (ص) قرار دهد و خداوند توفیق دهد که راه آن‌ها را دنبال کنیم.

وی درباره خوشحالی مردم از این اقدام ایران در خصوص حمله به پایگاه نظامی آمریکا گفت: مردم ما خوشحال هستند از این که اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه نشان داده شد. اما خون شهید سلیمانی بسیار بالاتر از این است و انتقام خون شهید سلیمانی صرفا امروز صبح در بعد نظامی با حمله به پایگاهی که از آنجا علیه شهید اقدام شده بود انجام شد.
 
ظریف افزود:، اما بعد واقعی انتقام از شهید سلیمانی همانطور که رهبری گفتند این خواهد بود که آمریکا با این اقدام احمقانه پایان حضور خود را در این منطقه رقم زده است و پایان حضور آمریکا در این منطقه که حتما اتفاق خواهد افتاد یک خبر بسیار خوب برای منطقه و نسل‌های آینده ما خواهد بود، چون حضور آمریکا در این منطقه جز خسارت و شرارت چیزی به همراه نداشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°