ابعاد پاسخ سپاه به جنایت آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:29 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۵۹۷۰۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
یک کارشناس مسائل بین‌الملل معتقد است: اگر آمریکا بخواهد به اقدام امروز سپاه در انهدام عین الاسد واکنشی نشان دهد، قطعا بازدارندگی ما در فاز‌های مختلف سایبری، ترکیبی، هیبریدی و نامتقارن خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابومحمد عسگرخانی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگوی ۱۸:۳۰ با اشاره به آمادگی سپاه پاسداران در تخریب دومین پایگاه نظامی امریکا در منطقه گفت: این حادثه برای آمریکایی‌ها بسیار دور از ذهن بود و آن‌ها در یک سردرگمی، هنوز نتوانسته اند آماری از میزان تلفات و خسارات خود منتشر کنند.

او افزود: اگر امریکا بخواهد به این اقدام واکنشی نشان دهد، عملیات ما در فاز‌های مختلف جبهه‌های سایبری، ترکیبی، هیبریدی و نامتقارن صورت می‌گیرد و عامل بازدارندگی بعدی خواهد شد.

عسگرخانی در تشریح پیام این اقدام سپاه به آمریکا، گفت: این نخستین بار بود که بعد از حمله ژاپنی‌ها به بندر پرل هاربر در اقیانوس آرام، دورترین و سخت‌ترین پایگاه امریکا هدف قرار گرفت و شاخ نظامی امریکا در منطقه را شکست.


این استاد دانشگاه سردار سلیمانی را بزرگترین استراتژیست معاصر در امور صلح عنوان و تصریح کرد: تدابیر او در منطقه به حذف داعش در منطقه منجر شد.
 
او درباره دلایل سپاه از انهدام پایگاه دوم آمریکا چنین توضیح داد:علی اصغر زارعی کارشناس مسائل غرب آسیا دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه با تسخیر لانه جاسوسی گام اول انقلاب را برداشتیم افزود: امروز با شهادت سردار سلیمانی هم گام دوم به نقطه عطف خود رسید و با وجود اینکه آمریکا انتظار واکنش ایران را داشت و در وضعیت هشدار کامل بود، دومین پایگاهشان که حیاتی و استراتژیک بود، منهدم شد.

زارعی ادامه داد: اقدام سپاه در شفافیت و صراحت کامل انجام شد و درست در ساعتی که سردار سلیمانی را به شهادت رساندند، اتفاق افتاد در حالی که آن‌ها هیچ پدافند و دفاعی در برابر ایران نداشتند.

او با بیان اینکه آمریکا هیچ یک از این موشک‌ها را نتوانسته رصد کند، ادامه داد: آمریکا تنها چیزی که از خلال این اقدامات دنبال کرد، فریبکاری بوده است.

زارعی افزود: کشوری که ۴۰ سال تحریم بود، امروز با تکیه بر فناوری‌های بومی و دانش نظامی خودش توانست این طور پایگاه نظامی امریکا را هدف قرار دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: با مشاهده تطبیقی تصاویر ماهواره‌ای از این پایگاه متوجه می‌شویم موشک‌ها دقیق به نقاط مدنظر اصابت کرده و عین الاسد را به ویرانه تبدیل کرده است.

او افزود: سران منطقه هم امروز از اینکه از مدت‌ها قبل به امریکا تکیه کرده بودند ابراز پشیمانی می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °