رئیس مجلس لبنان: ترور سردار سلیمانی عبور از خط قرمز بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:33 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۵۹۷۰۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
«نبیه بری»: جنایت آمریکا در ترور «قاسم سلیمانی» فرمانده (شهید) نیروی قدس سپاه پاسداران و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیرو‌های مردمی عراق (الحشد الشعبی) عبور از خط قرمز بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، وی در جمع نمایندگان عضو «فراکسیون پیشرفت و آزادی» در مجلس لبنان در بیروت، افزود: ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به وسیله‌ی پهپاد آمریکایی، میزان تنش و درگیری را در منطقه‌ی حساس خاورمیانه افزایش داده است.

این دو بامداد جمعه گذشته در بغداد و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا ترور و به شهادت رسیدند.

رئیس مجلس لبنان بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید این کشور تاکید کرد و گفت: اکنون زمان نادیده گرفتن مسوولیت ملی و بی توجهی به امر مهم تشکیل دولت نیست. همه‌ی رهبران و مقام‌های حزبی وسیاسی کمک کنند تا دولت فراگیر و مورد تایید مردم به ریاست «حسان دیاب» به مجلس معرفی شود.

رهبر جنبش شیعی امل خاطرنشان کرد که تا زمان رسمیت یافتن دولت جدید، دولت موقت و پیشبرد امور به ریاست «سعد حریری» باید وظایف خود را به طور کامل انجام دهد و از زیر بار مسوولیت شانه خالی نکند.

دیاب از شخصیت‌های اهل سنت، استاد دانشگاه آمریکایی بیروت و وزیر پیشین تربیت و آموزش عالی لبنان پایان ماه گذشته با کسب ۶۹ رای، بیشترین آرای نمایندگان مجلس ملی این کشور را به دست آورد و به عنوان «نامزد پست نخست وزیری» مامور تشکیل کابینه، شد.

کابینه‌ی او که ۱۸ وزیر (۹ وزیر مسلمان و ۹ وزیر مسیحی) دارد قرار است بزودی به مجلس معرفی شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°