تلاش آمریکا برای کم رنگ کردن انتقام موشکی سپاه پاسداران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:24 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۹۷۴۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
کارشناس سیاسی: آمریکا گروه سایبری درست کرده و به آنها آموزش داده شایعات علیه ایران و عملیات سپاه را به نحوی منتشر کنند که موجب اقناع مخاطبان در فضای مجازی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  محمدعلی مهتدی کارشناس مسائل سیاسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: گروه یا ارتش سایبری آمریکا در منطقه از طریق سفارت آمریکا پشتیبانی می‌شوند و حقوق می‌گیرند و الان به آن‌ها دستور داده شده تا در کامنت‌ها و توئیت هایشان شایعه کنند که حملات موشکی سپاه پاسداران نمایشی بوده است که بین آمریکا و ایران روی آن توافق شده است و به آن‌ها دستور داده شده که تاکید بکنند که این حمله هیچ تلفاتی نداشته است و آن را کوچک و کم رنگ نشان دهند، اما همه می‌دانیم که این گونه نبوده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اهمیت پایگاه‌های اربیل و عین الاسد گفت: عملیات ترور شهید قاسم سلیمانی هم از بعد جاسوسی و جمع آوری اطلاعات و هم انجام عملیات از این دو پایگاه صورت گرفته است و پایگاه عین الاسد پایگاه بسیار بزرگی است و یک شهر است و بسیار استراتژیک است و دلیل انتخاب آنها روشن است.

محمدعلی مهتدی با اشاره به این که بعد از شکست آمریکا در جنگ ویتنام آمریکایی‌ها علاقه به درگیری و جنگ گسترده خارجی ندارند گفت: من فکر می‌کنم آمریکایی‌ها از عراق و منطقه غرب آسیا خواهند رفت، زیرا دیگر منافعی در این منطقه ندارند و از طرف دیگر گروه‌های مقاومت نیز به آن‌ها هشدار داده اند که خودشان بروند و به نظر خواه نا خواه آمریکایی‌ها مجبور خواهند شد از عراق بروند. الان شرق آسیا و قدرت روزافزون چین و روسیه برای آمریکا مهمترند.

حامد موسوی دیگر کارشناس مسائل سیاسی هم با اشاره به کم سوادی ترامپ و تیمش مثل پمپئو گفت: در داخل آمریکا هر دو گروه دموکرات و جمهوریخواه از ترور سردار شهید سلیمانی ابراز خوشحالی کردند منتهی اختلاف آنجا پیش می‌آید که بحث سود و هزینه این اقدام پیش می‌آید و موضوع انتخابات آن را دامن می‌زند. مخالفان این اقدام ترامپ که سواد سیاسی ندارد معتقدند که این اقدام در نهایت موجب تضعیف سیاست خارجی و جایگاه جهانی آمریکا خواهد شد.

این کارشناس گفت: آمریکایی‌ها داوطلبانه منطقه را ترک نمی‌کنند و باید آن‌ها را مجبور کرد که منطقه را ترک کنند، زیرا آن‌ها ۵ هزار نیرو اینجا دارند و بیش از ۴ تریلیون دلار هزینه جنگ عراق کرده اند و این هم به دلیل موقعیت استراتژیک عراق برای آنهاست و به نوعی می‌توان گفت که عقب نشینی آن‌ها از منطقه باعث افول قدرت آمریکا هم خواهد شد برای همین برای خروج محاسبه هزینه و سود می‌کنند که باید هزینه ماندن آن‌ها را بالا برد.

انور ابوطا‌ها عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی هم گفت: فلسطین برای سردار سلیمانی یک عقیده بود و محور درگیری مقاومت و جریان اسلامی با غرب و هدف اصلی او تجمیع قوای تمام قدرت‌های منطقه علیه رژیم صهیونیستی بود.

ابوطا‌ها افزود: شهید سلیمانی تلاش کرد تاثیری گذاری و اقتدار مقاومت را بالا ببرد به گونه‌ای که مقاومت امروزه می‌تواند به راحتی با قدرت موشکی اش دربرابر اشغالگران بایستد که همه آن را مدیون شهید سلیمانی و جمهوری اسلامی است.
 
تلاش آمریکا برای کم رنگ کردن انتقام موشکی سپاه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۷°