افشای خسارت‌ها و تلفات حمله موشکی به «عین‌الاسد»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:36 - چهارشنبه 15 مرداد 1399
کد خبر : ۷۵۹۷۷۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
یک نماینده پارلمان عراق از حجم خسارت‌ها و تلفات وارده به پایگاه عین الاسد آمریکا در حمله موشکی تلافی‌جویانه نیروی هوافضای سپاه و انتقال اجساد کشته‌ها به تل‌آویو خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اصابت موشک‌های «فاتح» و «قیام» ایران به بزرگ‌ترین پایگاه نظامی امریکا در منطقه خاورمیانه، ناتوانی آمریکا را در مقابله با موشک های نقطه زن ایران نشان داد.
به اعتقاد کارشناسان ایرانی‌ها در حمله به عین‌الاسد نشان دادند به‌راحتی می‌توانند حمله کنند، خسارت بزنند و تلفات بگیرند.
این حمله‌ موشکی قدرت بازدارندگی ایران را به نمایش گذاشت و هراس امریکا را از توان موشکی ایران بیشتر کرد.
هر چند ترامپ با عقب نشینی از تهدیدات قبلی خود کوشید خسارت موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد را کمرنگ جلوه دهد اما به عقیده کارشناسان مسائل غرب آسیا سیلی سپاه ، امریکا را تحقیر کرد و زمینه ساز خروج واشنگتن از منطقه خواهد شد.
 
حسین سالم از نمایندگان فراکسیون صادقون در پارلمان عراق تاکید کرد حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در غرب استان الانبار که نظامیان آمریکایی در آن مستقر هستند، خسارت‌ها و تلفاتی به جا گذاشته است.

سالم در گفتگو با شبکه الفرات اظهار داشت آنچه در این پایگاه رخ داد، زلزله بود و حمله موشکی ایران به کشته شدن شماری از نظامیان و انهدام بالگرد‌های آمریکایی منجر شد.

وی فاش کرد اجساد نظامیان آمریکایی از پایگاه عین الاسد به تل‌آویو (در مناطق اشغالی) منتقل شده است.

سالم از آمریکا خواست به سازمان اطلاعات عراق یا رسانه‌ها اجازه دهد وارد پایگاه عین الاسد شوند تا در جریان خسارت‌های حمله موشکی ایران و واقعیت‌های خسارت‌ها قرارگیرند.

وی افزود آیا نیرو‌های عراقی قادر هستند وارد پایگاه آمریکایی شده و نیروهایشان را شمارش کنند، خیر.

نماینده پارلمان عراق تاکید کرد ما همچنان به اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نظامیان آمریکایی ادامه خواهیم داد و در صورتی که این نیرو‌ها از عراق خارج نشوند، مقاومت واکنش نظامی نشان خواهد داد. وی از کرد‌ها خواست وارد موضعگیری ملی که عاری شدن کشور از نظامیان بیگانه است، شوند.

رزمندگان نیروی هوافضای سپاه بامداد چهارشنبه هجدهم دی، طی عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا (س) با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند.

این عملیات شجاعانه در واکنش به ترور ناجوانمردانه شهید سپبهد قاسم سلیمانی فرمانده سابق قدس و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده نیرو‌های حشد شعبی عراق و همرزمان آن‌ها صورت گرفت.

بامداد جمعه سیزدهم دی ماه شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان در حمله پهبادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °