ترامپ از تهدید‌های پیشین خود علیه ایران عقب نشینی کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:20 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۹۸۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
معاون وزیر ﺧﺎرﺟﻪ ﭘﯿﺸﯿﻦآﻣﺮﯾﮑﺎ در امور ایران، سخنرانی ترامپ پس از حملات موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکا را نشانه عقب نشینی از تهدید‌های قبلی وی دانست و گفت: او در این سخنرانی شبیه اوباما صحبت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"ﺟﺎن ﻟﯿﻤﺒﺮت" امروز پنج شنبه درباره سخنان روز چهارشنبه دونالد ترامپ افزود: حرف‌های او از یک سو پر از تناقض و از سوی دیگر بسیار شبیه حرف‌های باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود.

وی ادامه داد: مثلا وقتی او گفت من می‌خواهم با "رهبران و مردم" ایران صحبت کنم، اگر به یاد داشته باشید، شبیه سخنان اوباما در سال ۲۰۰۹ بود. اوباما در پیام نوروزی خود در آن سال همین اصطلاح را به کار برد.

استاد علوم سیاسی در آکادمی نیروی دریایی آمریکا تاکید کرد: این خیلی جالب است. او از یک طرف سر هر چیزی که می‌شود به اوباما حمله می‌کند، اما سخنانش خیلی شبیه اوباما شده است.

"بارک اوباما" رئیس جمهور پیشین آمریکا در پیام نوروزی خود در سال ۱۳۸۷ (۲۰۰۹) گفته بود "من به خصوص مایلم مستقیما مردم و رهبران جمهوری اسلامی را مخاطب قرار دهم".

لیمبرت تصریح کرد: اشاره به داعش در سخنان ترامپ به نوعی اذعان به وجود منافع مشترک با ایران برای مبارزه با این گروه است.

ترامپ در سخنان روز گذشته خود در جملاتی که هم به نوعی تهدید در آن وجود داشت و هم دعوت به همکاری، مبارزه با داعش را برای ایران هم خوب دانست. وی پیش از این هم بار‌ها گفته بود که ایران و روسیه از مبارزه با داعش سود می‌برند.

سفیر اسبق آمریکا در موریتانی با اشاره به سخنان تهدیدآمیز ترامپ علیه ایران و تهدید به کاربرد زور در صورت حمله به پایگاه‌های آمریکا گفت که وی عقب نشینی کرد.

لیمبرت جملات پایانی سخنرانی ترامپ درباره صلح هم خاطرنشان کرد: این جملات هم شبیه اظهارات دیگر اوباما است که گفته بود اگر شما دست‌های خود را بگشایید، ما هم آغوشمان باز خواهد بود. برخی صحبت‌های ترامپ، "اوباما وار" بود.

این دیپلمات سابق آمریکایی در پاسخ به اینکه چرا ترامپ از تهدید‌های خود عقب نشینی کرده و واکنشی به در هم کوبیده شدن پایگاه "عین الاسد" از سوی ایران نداد، گفت: این به خاطر آن نیست که ترامپ انسان خوبی است. برای آن است که او می‌داند که جنگ برای وی از لحاظ سیاسی گران تمام خواهد شد. او می‌داند که امیدش برای انتخاب دوباره ممکن است به باد برود.

لیمبرت تصریح کرد: ترامپ به طرفدارانش وعده داده بود که نیرو‌های آمریکایی را از خاورمیانه خارج کند و راه روسای جمهوری پیشین را نرود.

جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی متجاوزان آمریکایی در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی که بامداد جمعه رخ داد، در اقدامی متقابل و مطابق با مقررات بین المللی، پایگاه عین الاسد آمریکا را درهم شکست.
برچسب ها: قزوین
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°