مسیرهای کوهستانی باز است؛ با احتیاط رانندگی کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:56 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۵۹۹۱۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در جاده‌های کوهستانی گفت و افزود: توصیه های همیشگی در مسیرهای برفی و کوهستانی کمک کننده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در گفتگو با ۱۸:۳۰ از وضعیت تردد در جاده‌های کشور گفت و افزود: برف جاده‌های ۱۲ استان را فراگرفته است و از ۲۴ ساعت گذشته در مسیر‌های شمالی و غربی کشور بارندگی وجود دارد.

نادر رحمانی با بیان اینکه محور سپیدار - دهدشت در استان کهگیلویه و بویر احمد مسدود است، افزود: در حال حاضر دیگر محور های تردد کشور باز است.

اتفافا

سرهنگ رحمانی گفت: هدف ما تردد ایمن هموطنان در جاده است. چنانچه این ایمنی در خطر افتد به کمک مسئولین محلی تردد مسدود می شود.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا افزود: نقاط کوهستانی و برف گیر از جمله نقاطی است که ایمنی کمتری دارد. شماره‌های ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵ شبانه روز در اختیار هموطنان است.
 
مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین الات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با تمهیدات انجام شده ۹۴۰ پایگاه راهداری زمستانی آماده ورود جبهه بارندگی هوا شده بود.

"محمد رودباری" با بیان فعالیت های سازمان راهداری در پاشیدن نمک و باز کردن راههای مسدودی گفت: در حال حاضر راههای تردد باز است.

اتفافا

رودباری از منابع اطلاعاتی راهداری گفت و افزود: ۱۴۰۰ گشت راهداری یکی از منابع گزارش راهداری ما است.

او افزود: ۱۸۰۰ دوربین مستقر در مسیر راه‌ها از وضعیت تردد جاده‌های کشور به اداره مدیریت بحران خبر می‌دهند. علاوه بر این گزارش‌های مردمی که با شماره ۱۴۱ تماس می‌گیرند ما را در کنترل وضعیت جاده‌ها باخبر می‌کنند.

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین الات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: تمرکز بر نقاط برفگیر است. 

او گفت: مرکز مدیریت استان با هماهنگی های لازم گردنه های برف گیر را بیشتر مورد توجه قرار می دهند.

رودباری از اصلاح بسیاری از نقاط حادثه خیر خبر داد و گفت: با اطلاع رسانی پلیس راهور سازمان راهداری اقدام به ترمیم نقاط پر خطر می کند.

اتفافا

مرتضی سلیمی نیز از ۵۷۰ پایگاه اسکان شبانه برای در راه ماندگان گفت و افزود: هموطنان که در راه‌های کوهستانی تردد می‌کنند با گرفتن شماره ۱۱۲ می‌توانند از این پایگاه‌ها استفاده کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط تلفنی گفت: هموطنان علاوه بر آموزش بستن زنجیر چرخ خودرو این امکان را برای کسانی که در مسیر های کوهستانی سفر می کنند لازم است.

مسیرهای کوهستانی باز است؛ با احتیاط رانندگی کنیم

سخنگوی شرکت ملی گاز در ارتباط تلفنی از هموطنان خواست تا میزان مصرف گاز در روزهای سرد زمستانی را کنترل کنند.

محمد عسگری با بیان اینکه دمای هوا در منازل بین 18 تا 21 مناسب است، گفت: چنانچه مصرف گاز را مدیریت کنیم روزهای سرد زمستانی را پشت سر خواهیم گذاشت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°