هیبت آمریکایی‌ها در ظاهر و تبلیغاتی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:11 - دوشنبه 31 شهريور 1399
کد خبر : ۷۵۹۹۵۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
کارشناس مسائل بین المللی: ژنرال های آمریکا که از توان نظامی ایران آگاهی داشتند به ترامپ گفتند که آنها صلح می خواهند و جنگ با ایران به این سادگی ها نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیر عبداللهیان کارشناس مسائل بین الملل در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه آمریکا مانند یک دایناسور پیر با مغزی کوچک است که فقط ظاهرش ترسناک است گفت: آمریکایی‌ها باید حس کنند و حس می‌کردند که جمهوری اسلامی توان دفاع از خودش را دارد و موشک‌هایی که شلیک شد مقتدرانه و برای صلح بود نه برای جنگ؛ و حساب کار دست آمریکایی‌ها آمد و دیدیم که تهدید‌های ترامپ تو خالی بود و خیلی زود عقب نشینی کرد.

امیر عبداللهیان در خصوص سردار سلیمانی گفت: بنده از سال ۱۳۷۶ با سردار سلیمانی ارتباط داشتم و باید عرض کنم که تمام دغدغه ایشان همواره تامین امنیت حداکثری برای کشور و تامین امنیت ملی و امنیت پایدار برای منطقه در برابر رژیم صهیونیستی بود به نحوی که اقدامات مدبرانه سردار شهید باعث شده که رژیم صهیونیستی که قصد توسعه اشغالگری داشت اکنون پشت دیوار‌های بتنی محصور و ترسان شود و به جایی برسد که شبانه روز در هراس از قدرت موشکی مقاومت آسایش نداشته باشد.

او در خصوص نقش سردار در مبارزه با داعش گفت: داعش آمده بود که منطقه را تجزیه کند و در پی خاورمیانه جدید بود، داعش توطئه چند لایه آمریکایی‌ها با حمایت مالی آل سعود بود که در ظاهر در پی تاسیس خلافت اسلامی بود، اما هدف اصلی آن تجزیه کشور‌های منطقه به نفع رژیم صهیونیستی بود. این توطئه بزرگ را سردار سلیمانی مدیریت و نابود کرد که ثمره آن امنیت حداکثری برای کشور و جلوگیری از تجزیه سوریه و عراق و ترکیه بود. حتی اروپایی‌ها هم می‌فهمند که سردار سلیمانی چه اقداماتی انجام داد و موجب شد که آن‌ها الان امنیت داشته باشند.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص حمله به پایگاه عین الاسد هم گفت: گذشته از منظر نظامی از جنبه سیاسی این پایگاه که به اندازه یک شهر است و در منطقه‌ای راهبردی قرار گرفته نیز برای آمریکایی‌ها بسیار اهمیت دارد و مرکز فعالیت‌های سایبری آن‌ها در منطقه است و این سوای آن است که پهپادی که برای ترور سردار سلیمانی اعزام شد از این پایگاه برخاسته بود و جمهوری اسلامی با این حملات موشکی به آن‌ها فهماند که قدرت جمهوری اسلامی چقدر است و نگرانی‌ها را دیشب در چهره ژنرال‌های پشت سر ترامپ می‌شد دید.

او با اشاره به اقتدار نظامی و دفاعی ایران یادآور شد که آمریکایی‌هایی که با غرور و از بالا با مردم دیگر کشور‌ها صحبت می‌کنند به این دلیل با جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای پشت یک میز نشستند، که از قدرت نظامی و موشکی جمهوری اسلامی و نفوذ منطقه‌ای ایران کاملا خبر داشتند والا آن‌ها هرگز مجبور نمی‌شدند تن به مذاکره دهند آن‌ها به شدت از جمهوری اسلامی ایران و مردم انقلابی ایران می‌ترسند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °