حضور آمریکا عامل تنش و بی ثباتی در منطقه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:09 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۷۶۰۱۱۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
وزیر دفاع در گفتگوی تلفنی با همتای ژاپنی: رفع تنش‌ها در منطقه با پایان دادن به حضور اشغالگرانه و مداخله گرانه آمریکا در منطقه، امکان پذیر خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ حاتمی در تماس تلفنی وزیر دفاع ژاپن با وی، ترور یک مقام رسمی ارشد نظامی توسط یک کشور دیگر در خاک کشور ثالث را جنایتی بزرگ و بی سابقه عنوان کرد و گفت: براساس قطعنامه صریح شورای امنیت سازمان ملل، اقدام آمریکا مصداق واقعی تروریسم دولتی است.
او عامل اصلی تنش و بی ثباتی در منطقه را حضور آمریکایی‌ها عنوان کرد و گفت: برای تنش زدایی و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه باید حضور اشغالگرانه و مداخله گرانه آمریکا هرچه زودتر پایان داده شود.
امیر سرتیپ حاتمی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین کشور ساحلی منطقه خلیج فارس و دریای عمان، همواره به نقش خود در تأمین امنیت آب‌های منطقه‌ای عمل کرده و کسانی که قصد کمک به تنش زدایی و ایجاد ثبات در منطقه را دارند باید به آمریکایی‌ها که عامل ناامنی در منطقه هستند گوشزد کنند که منطقه را به منظور برقراری ثبات و آرامش ترک کنند.
وزیر دفاع در این گفتگو، بر لزوم محکومیت اقدام تروریستی دولت آمریکا توسط تمامی کشورش‌های مستقل و آزاده جهان تأکید نمود.
«تانو کونو» وزیر دفاع ژاپن نیز در این تماس تلفنی اظهار داشت: کشورش برای ایفای نقش تنش زدایی و ایجاد صلح و ثبات در منطقه آماده است.
اوهمچنین بر تصمیم کشورش برای مشارکت نکردن در ائتلاف‌های نظامی به رهبری آمریکا در منطقه تأکید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°