هشدار درباره سفر اتباع ایرانی به انگلیس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:23 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۶۰۱۵۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
سفیر ایران در انگلیس با اشاره به افزایش آمار جرم و جنایت، به ویژه چاقوکشی در خیابان‌های لندن نسبت به سفر اتباع کشورمان هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  «حمید بعیدی‌نژاد» روز جمعه با انتشار پیامی در توییتر نوشت: هموطنان عزیز ایرانی به‌هنگام سفر به انگلیس، به اطلاعیه‌ها و اطلاعات مفید و مفصلی که پلیس انگلیس و پلیس متروپلیتن در خصوص خطرات حضور در مکان‌های جرم خیز در لندن و دیگر شهر‌ها و ساعاتی که نباید در این اماکن رفت و آمد کرد توجه کافی کنند و هشدار‌های ایمنی مقامات محلی را جدی بگیرند.

وی تاکید کرد: نخست وزیر، وزیر کشور و مقامات عالی انگلیس به‌طور مکرر به مردم و اتباع خارجی نسبت به خطرات بی‌شمار و رو به افزایش چاقوکشی و جرم و جنایت در خیابان‌های لندن و دیگر شهر‌های انگلیس هشدار داده‌اند. مقامات این کشور حتی طرح افزایش چند هزار نفری پلیس را برای کنترل جرم و جنایت کافی نمی‌دانند.

به گزارش ایرنا، چاقوکشی و حمله با سلاح سرد یکی از اصلی‌ترین معضل‌های مدیریت شهری در اکثر شهر‌های انگلیس بشمار می‌رود که در سال‌های اخیر جان ده‌ها نفر را گرفته و با وجود افزایش بودجه پلیس، پیشرفتی در کاهش این جرم صورت نگرفته است.

بررسی آمار چاقوکشی و استفاده از سلاح سرد در انگلیس نشان می‌دهد که لندن همچنان خطرناک‌ترین منطقه در انگلیس و ولز بشمار می‌رود، اما آنچه «چاقوکشی جدی» خوانده می‌شود در سایر کلانشهر‌های انگلیس همچون منچستر، لیورپول، بلکپول و لنکاشر با سرعت زیادی افزایش یافته است.

شبکه «بی‌بی‌سی» در این رابطه آمار ۳۴ پاسگاه پلیس را مورد بررسی قرار داده و به نتایج قابل توجهی رسیده است.

بطور مثال آمار‌ها در شهر لنکاشر نشان می‌دهد که «چاقوکشی جدی» در پنج سال گذشته دو برابر شده است. یعنی از ۴۵۵ فقره جرم ثبت شده در سال ۲۰۱۴ آمار‌ها به ۹۸۱ فقره در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

در همین حال منچستر، لیورپول و ناتینگهام در صدر فهرست خطرناک‌ترین مناطق انگلیس و ولز بشمار می‌روند.

در اسکاتلند، شیوه جمع آوری آمار جرم و جنایت با انگلیس و ولز متفاوت است، اما به گفته بی‌بی‌سی، گزارش‌های موجود حاکیست که حمل چاقو در این منطقه هم رشد قابل توجهی داشته است.

بر اساس آمارها، ۲۳۰۰ فقره جرم مرتبط با چاقوکشی در سال گذشته میلادی گزارش شده است.

به طور کلی آمار جرم و جنایت، چاقوکشی، قتل و دزدی در انگلیس طی سه سال گذشته به شدت افزایش داشته و نگرانی‌های جدی را در حوزه امنیت داخلی این کشور ایجاد کرده است.

هرچند دولت انگلیس ادعا می‌کند که تمهیدات ویژه‌ای را در جهت بهبود وضعیت امنیت داخلی این کشور صورت داده، اما کارشناسان می‌گویند که تغییرات یاد شده تأثیری بر جلوگیری از روند افزایشی جرم و جنایت در این کشور نداشته است.

کارشناسان بر این باورند که رأی مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا و رواج بیگانه هراسی اصلی‌ترین عامل افزایش جرم و جنایت در این کشور به شمار می‌رود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °