ایران فینالیست شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:49 - جمعه 15 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۰۳۴۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
تیم والیبال ایران به دیدار پایانی رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ صعود کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ملی پوشان ایران در چارچوب رقابت‌های انتخابی المپیک با پیروزی بر کره جنوبی به فینال رقابت‌ها راه یافتند.
ملی پوشان والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات انتخابی المپیک در آسیا برابر تیم کره جنوبی قرار گرفتند.

الروسی از امارات به عنوان داور اول و جیانگ لیئو از چین به عنوان داور دوم این مسابقه را قضاوت کرد.

در ست اول این کره‌ای‌ها بودند که از ملی‌پوشان ما پیش افتادند و با زدن سرویس‌های خوب و هدف دار امتیازِ سرویس گرفتند، ضمن اینکه کره‌ای‌ها در دریافت اول هم عملکرد خوبی داشتند تا امتیاز فنی دوم در امتیاز ۱۶ـ۱۰ به کره جنوبی برسد.

ست اول مسابقه با نتیجه ۲۵ـ۲۲ به کره جنوبی رسید.
ملی پوشان والیبال ایران ست دوم را با اقتدار آغاز کردند و با شناخت کامل از تیم کره جنوبی وقت استراحت فنی اول را با نتیجه ۸-۷ و دوم را با نتیجه ۱۶-۱۱ به سود خود پایان دادند. ست دوم با نتیجه ۲۵-۲۱ به ایران رسید.


در ست سوم هم این ملی پوشان والیبال ایران بودند که ابتکار عمل را در دست گرفتند. وقت‌های استراحت فنی اول با نتیجه ۸-۷ و وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶-۸ به تیم ملی ایران رسید این ست هم با نتیجه ۲۵- ۱۸ برای ایران پایان یافت.

ست چهارم هر چند کره جنوبی از ملی پوشان ایران پیش افتاد، اما دفاع روی تور با حضور علی اصغر مجرد ایران را از کره جنوبی پیش انداخت، اما کره‌ای‌ها در امتیاز‌های پایانی عملکرد بهتری داشتند و این ست ۲۵-۲۲ به کره جنوبی رسید.


در ست پنجم ملی پوشان ایران ۸-۵ پیش افتادند تا در زمین مسابقه جابه جا شوند. روند امتیازگیری ملی پوشان ایران ادامه پیدا کرد تا این ست با نتیجه ۱۵- ۱۳ و کل مسابقه با نتیجه ۳-۲ به ایران برسد و ملی پوشان فینالیست شوند.

ملی پوشان والیبال ایران پیش از این مسابقه در مرحله مقدماتی به ترتیب تیم‌های چین تایپه، قزافستان و چین را بدون ست باخته با نتیجه قاطع ۳ـ۰ شکست داده بودند.

رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک به میزبانی چین برگزار می‌شود و فقط تیم قهرمان به المپیک ۲۰۲۰ توکیوی ژاپن راه خواهد یافت.
برچسب ها: فینال ، والیبال ، ایران ، چین ، قطر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۲۰°