تاکید وزیر کشور بر استمرار نظارت بر قیمت کالا و ارز

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:58 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۰۳۷۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
وزیر کشور: برنامه ریزی برای پایان سال و رمضان آینده با اولویت تامین کالا و نیاز بازار حتی در شرایط افزایش تقاضا انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رحمانی فضلی در چهل و چهارمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور افزود: براساس گزارش‌های ارائه شده با پشت سرگذاشتن برخی التهابات و تحولات در بازار ارز، هم اکنون شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار هستیم؛ در بازه زمانی منتهی به نیمه نخست دی ماه، از ۱۰۰ قلم کالای اساسی کشور ۳۶ قلم تا ۵ درصد افزایش، تنها ۶ قلم کالا بیش از ۵ درصد افزایش قیمت و ۳۷ قلم روند کاهش قیمت داشتند و قیمت بقیه کالا‌ها نیز ثابت بوده است.

وزیر کشور اضافه کرد: بنابر اعلام نماینده جهاد کشاورزی محصولات کشاورزی با خرید‌های حمایتی دولت به وفور ذخیره شده است و حدود ۳۵ هزار تن پرتقال و ۲۵ هزار تن سیب برای پایان سال خریداری و ذخیره سازی شده و محور اقدامات حمایت از تولید داخلی بوده است.

وزیر کشور تاکید کرد: برمبنای گزارش ها، هرگونه نگرانی از جهت تامین گوشت مرغ تا پایان سال مرتفع شده و افزایش روند جوجه ریزی به میزان ۱۳۰ میلیون قطعه موجب شده است مشکلی در این باره نداشته باشیم.

رئیس شورای امنیت کشور همچنین به گزارشی درخصوص وضعیت اعتراض‌ها نسبت به شرایط اقتصادی و معیشتی که در این جلسه ستاد مطرح و بررسی شد، اشاره کرد و گفت: تعداد کل تجمعات اعتراضی در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴۶ درصدی داشته است و همچنین تعداد کل تجمع کنندگان نیز با کاهش ۵۳ درصدی مواجه بودند.

وزیر کشور در همین زمینه جزئیات تفکیک شده‌ای از روند کاهش تجمعات در یک ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارائه کرد و گفت: تجمعات کارگری ۴۴ درصد، تجمعات صنفی ۴۴ درصد و تجمعات اقتصادی ۶۲ درصد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

رحمانی فضلی به برخی موضوعات مهم مورد نارضایتی مردم در عرصه اقتصادی اشاره کرد و گفت: آثار مترتب بر سهمیه بندی بنزین، کمبود گاز مایع در چند استان از جمله استان سیستان و بلوچستان و نارضایتی سپرده گذاران موسسات مالی، از این جمله هستند که با تدابیر لازم برخی از این نارضایتی مرتفع شده است.

در چهل و چهارمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، همچنین وزیر کشور براساس گزارش ارائه شده از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درخصوص وضعیت نظارت بر بازار و نوسان قیمت‌ها پس از اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت گفت: قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی مورد بررسی، بطور متوسط حدود ۴ درصد افزایش قیمت داشته است و تأثیر واقعی و عملی این طرح بر روند افزایش قیمت ها، بسیار کمتر از میزان افزایش قیمت‌ها در فضای ادراک عمومی مردم است.

وزیر کشور در پایان این جلسه ضمن مرور برخی موضوعات اساسی در عرصه اقتصادی کشور و ابعاد اطلاع رسانی آن، با تاکید بر استمرار پیگیری‌های دقیق برای صیانت از تثبیت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی، تأکید کرد: انتظار داریم نوسان‌هایی که در روز‌های پشت سر گذاشته در این زمینه شاهد بودیم، بیش از پیش کنترل شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین به ادامه بررسی بودجه سال آینده و تاثیر آن در جامعه اشاره کرد و ضمن تأکید براهمیت نقد کارشناسانه بودجه و ابعاد مختلف آن، برخی گفتار‌های سیاسی رسانه‌ای غیر مسئولانه مطرح شده در فضای بررسی‌های بودجه را غیر سازنده برشمرد، و از همه فعالان این عرصه خواست در اظهار نظر‌ها و مواجهه رسانه ای، از آمار و داده‌های دقیق، کارشناسی شده و مستند استفاده کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°