شهید سلیمانی از مقاومت چیزی برای ایران نخواست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:27 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۶۰۳۸۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت هفتمين روز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان سخنرانی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در مراسم هفته سردار شهید «قاسم سلیمانی» و همرزمانش با بیان اینکه به عنوان مقاومت لبنان رابطه محکمی با شهید قاسم سلیمانی داشتیم، اظهارداشت: شهید قاسم سلیمانی همواره به ما کمک می‌کرد و باعث تقویت ما می‌شد. او کمک‌های فکری، مادی و معنوی به ما می کرد و دائم در کنار ما حضور داشت.
 
یکی از دلایل قدرت گرفتن مقاومت کمک‌های شهید قاسم سلیمانی بود

او با اشاره به این نکته که یکی از عوامل پیروزی سال ۲۰۰۰ نقش سلیمانی بود، افزود: یکی از دلایل قدرت گرفتن مقاومت در سال‌های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ در جنوب لبنان که به پیروزی سال ۲۰۰۰ منجر شد، کمک‌های شهید قاسم سلیمانی بود.

دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: او دیدگاه مشابه ما داشت که پس از آزادسازی جنوب لبنان، کشور ما همچنان با خطر چشم طمع و حتی انتقام گرفتن اسرائیل روبروست.
 
شهید سلیمانی به ما می‌گفت در برابر اسرائیل، زمان نداریم

سیدحسن نصرالله یادآور شد: اذعان می‌کنم زمانی که گاهی خسته می‌شدیم و می‌خواستیم مقداری استراحت کنیم، شهید سلیمانی به ما می‌گفت در برابر اسرائیل، زمان نداریم.
 
سردار می‌گفت یا در کنار شما زنده می‌مانم یا در کنار شما می‌میرم

او تاکید کرد: در جنگ سال ۲۰۰۶ هم با وجود همه خطرات، شهید قاسم سلیمانی به حومه جنوبی بیروت آمد و در طول جنگ در کنار و همراه ما بود او می‌توانست در سوریه یا لبنان باشد و از دور مسائل را هماهنگ کند، اما در اتاق عملیات در کنار ما بود. او می‌گفت یا در کنار شما زنده می‌مانم یا در کنار شما می‌میرم.

دبیرکل حزب‌الله افزود: مقاومت هم اکنون می‌تواند از لبنان حفاظت کند و دشمن به آن به عنوان یک تهدید جدی نگاه می‌کند.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نقش پررنگی در قدرت یافتن مقاومت لبنان ایفا کرد تاکید کرد: شهید سلیمانی در این سال‌ها از مقاومت چیزی برای ایران نخواست.
 
حاج قاسم هیچ دستوری به ما نداد
 
او یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی در ۲۰ سال گذشته هیچ درخواستی از ما نکرد و هیچ دستوری به ما نداد. همان طوری که جمهوری اسلامی هم هرگز در برابر کمک‌های خود، درخواستی از ما نداشته است.
 
شاید هیچ کسی باور نمی‌کند که جمهوری اسلامی ایران بر اساس مسئولیت‌های اخلاقی و دینی خود کمک می‌کند و هیچ درخواستی از ما ندارد و هیچ دستوری به ما نمی‌دهد و حتی انتظار تشکر هم از ما ندارد. غربی‌ها نمی‌توانند چنین چیزی را درک کنند به همین علت تصور می‌کنند گروه‌های مقاومت ابزاری در دست ایران هستند.

سیدحسن نصرالله با اشاره به این نکته که جمهوری اسلامی ایران خود را مسئول ملت‌های مستضعف در جهان می‌داند و بر این اساس به آن‌ها کمک می‌کند بیان داشت: تواضع، محبت، برادری، حضور میدانی و حضور در خط مقدم و آمادگی شهادت از جمله ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی بود.

دبیرکل حزب‌الله افزود: جمهوری اسلامی از مقاومت می‌خواست یکپارچه باشند و برای مسئله خود و نه به نفع ایران یا دفاع از آن، مبارزه کنند.

او ادامه داد: خطرناکترین اتفاق برای عراق، داعش بود سلیمانی برای کمک عراق آمد و المهندس نیز فرمانده اصلی در درگیری‌ها بود از همین رو حمایت یک انسان یا کشور یا ملت از ملت‌های ستمدیده الگوی کشور‌های اسلامی است.
 
از تاثیرات این شهادت قیام دوباره در برابر حوادث عراق بود

سیدحسن نصرالله با اشاره به تشییع باشکوه پیکر شهید سلیمانی و هم رزمانشان گفت: از تاثیرات این شهادت، برگزاری مراسم تشییع در عراق و تاثیر گذاری بر مردم برای قیام دوباره در برابر حوادث پیش رو بود مردم و کشور‌های منطقه باید از الحشد الشعبی و فرماندهانش المهندس و حاج سلیمانی قدردانی کنند، زیرا ان‌ها از منطقه دفاع کردند المهندس تا اخرین لحظه در الحشد الشعبی برای مقابله با داعش تلاش کرد که اگر داعش در عراق پیروز می‌شدند سراسر منطقه در معرض خطر قرار می‌گرفت.
 
تشییع سردار در  اهواز برای کشور‌های حوزه خلیج فارس پیام داشت

دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: مراسم باشکوه تشییع شهدا و حاج قاسم در ایران به ویژه تهران در تاریخ بی سابقه بود مردم اهواز می‌گفتند در تاریخ خوزستان نیز چنین تشییع باشکوهی بی سابقه بوده است و تشییع اهواز پیامی برای برخی از کشور‌های حوزه خلیج فارس داشت که با سوء استفاده از اهواز در صدد فتنه انگیزی هستند.

او با بیان اینکه مراسم تشییع در استان خوزستان و دیگر شهر‌های ایران امریکا را دچار یاس واقعی کرد اظهارداشت: تشییع حاج قاسم ترامپ و دولتش را ترساند.
دبیرکل حزب‌الله خاطرنشان کرد: مطمئناً ترامپ میلیون‌ها ایرانی را دیده است که آمده‌اند علیه آمریکا و علیه او شعار داده‌اند.

سیدحسن نصرالله ادامه داد: از دیگر تاثیرات شهادت حاج قاسم این بود که ارزش‌های جهاد و اخلاص و از خودگذشتگی در راه ستمدیدگان را بار دیگر پررنگ کرد به دنبال این شهادت، پیام‌های زیادی از فرماندهان و برادران حزب الله برای انجام عملیات شهادت طلبانه برای من ارسال شد.

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه هر عملیات انتحاری داعش علیه ملت ما در مساجد و کلیسا‌ها را باید به حساب امریکا نوشت تاکید کرد: آمریکا تهدید اول است و رژیم صهیونیستی فقط ابزار و پادگانی نظامی برای امریکا در منطقه ماست.
 
پاسخ به جنایت آمریکا باید به اخراج آن از منطقه منتهی شود

او افزود: پاسخ به جنایت آمریکا را نمی‌توان در یک عملیات خلاصه کرد بلکه راهی طولانی باید طی شود تا در پایان به اخراج امریکا از منطقه منتهی شود.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه تصمیم پاسخ دادن به آمریکا بیانگر شجاعت و شهامت بی نظیری است ادامه داد: هدف اصلی عین الاسد بود که موشک‌ها به قلب این پایگاه و اهداف تعیین شده برخورد کرد زمانی که رسانه‌ها اعلام کردند هیچ زخمی و کشته‌ای نداشته و حمله را بی اهمیت تلقی کردند فهمیدیم ترامپ به جنگ روی نخواهد آورد. این تصمیم بیانگر شجاعت ایران در مقابله با امریکا و حمله موشکی به پایگاهشان بود

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه حمله ایران پیامی نیز برای اسرائیل داشت مبنی بر اینکه تهدید ایران را جدی بگیرند تصریح کرد: حمله موشکی ایران به عین الاسد و عزاداری در رژیم صهیونیستی بود و حمله به عین الاسد آبروی امریکا را برد.

او تصریح کرد: ترامپ به خاطر قدرت ایران، بدون پاسخ دادن به حمله پایگاه عین الاسد به تحریم‌ها روی آورد.

سیدحسن نصرالله خطاب به مسعود بارزانی گفت: از اقدمات حاج قاسم تشکر کن، زیرا داعش در نزدیکی اربیل امده بود.

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه ترامپ به دنبال نفت و ثروت عراق و تسلط بر ان است خاطرنشان کرد: اگر امریکا از عراق خارج نشود ملت عراق خود می‌داند چگونه با نیرو‌های اشغالگر برخورد کند و زمان آن فرا رسیده که مقاومت شروع به کار کند و امریکایی‌ها نیز باید سربازان خود را از منطقه خارج کنند.

نصرالله تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها عمودی از منطقه خارج نشوند، آن‌ها را افقی از منطقه بیرون خواهیم کرد.

او درباره حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت: شما اصلاً در جایی دیگر نمی‌بینی کشوری که در سرنگون کردن هواپیمایی اشتباه کرده است به این زودی صادقانه اعتراف کند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°