گریبان رئیس جمهور آمریکا را خواهیم گرفت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:34 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۶۰۴۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
رئیس قوه قضائیه گفت: ما با همکاری وزارت خارجه به ستاد حقوق بشر شکایت خواهیم کرد و گریبان رئیس جمهور آمریکا را خواهیم گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس قوه قضائیه گفت: سقوط هواپیمای اوکراینی برای ملت ایران بسیار غم انگیز بود و ابعاد این مسئله باید دقیق بررسی و حقوق مادی و معنوی خانواده‌های جانباختگان استیفا شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه جانباختگان این سانحه و خانواده هایشان عزیزان این ملت هستند، گفت: مردم بدانند تاکید نظام در این قضیه اجرای عدالت است.
 

رئیس قوه قضاییه در ادامه گفت: تنفری که امروز نسبت به آمریکایی‌ها و استکبار جهانی در جهان اسلام وجود دارد، بی سابقه است.

حجت الاسلام رئیسی افزود: نکته دوم که موضوع بی سابقه‌ای است مساله تشییع جنازه شهدای این حادثه (حادثه تروریستی به شهادت ساندن حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش) بود از جمله شهید ابومهدی که این نیز یک قیامتی بود، در حقیقت یک حرکت شگفتی انگیزی بود، دل‌هایی را خداوند متعال متوجه این شهدا از جمله شهید سلیمانی عزیز کرد.

وی گفت: آنچه اتفاق افتاد یک قضیه غیرقابل پیش بینی و یک حرکت شگفت انگیزی بود که ملت ایران و ملت عراق و امت اسلامی در سراسر عالم انجام دادند که این نیز نکته بسیار قابل توجهی است.

رئیس قوه قضاییه افزود: امروز نفرت نسبت به امریکایی‌ها در طول تاریخ سابقه ندارد و تنفری که امروز نسبت به امریکایی‌ها و استکبار جهانی در جهان اسلام وجود دارد، بی سابقه است و نفرت بسیار عمیقی نسبت به امریکایی ها، استکبار و همه کسانی که در این حادثه نقش داشتند، وجود دارد.

وی گفت: باید به سهم خود به عنوان یک مسئول خاضعانه و متواضعانه از مردم تقدیر و تشکر کنم و از همه کسانی که در این قضیه ابراز احساسات کردند و حضور با معنای خودشان را در صحنه داشتند، باید تشکر کرد و عمیقا از مردمی که در این قضیه سوختند و نسبت به امریکایی‌ها ابراز تنفر کردند و نسبت به نظام اسلامی، ارزش‌های اسلامی و اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز وفاداری کردند، باید تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: اقدام دیگری که شاید آن نیز در قرن اخیر سابقه نداشته و اتفاق افتاده، مسئله حمله بسیار دقیقی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مرکز نظامی امریکایی‌ها انجام داد.
وی ادامه داد: این را همه آن‌هایی که سخن گفتند، اعتراف کردند که کار بسیار دقیق و قدرتمندانه و حکیمانه انجام و به ماشین جنگی دشمن لطمه وارد شد.

رئیس قوه قضاییه گفت: مهم آن است که آن هیمنه امریکایی‌ها که در دنیا برای خود ساخته بودند و یک قدرت شکست ناپذیر قلمداد می‌کردند، در این جا مورد حمله قرار گرفت. این کاری است که حداقل در قرن اخیر بی سابقه است و باید حقیقتا از فرماندهان عالی در این خصوص تقدیر و تشکر کرد که این سیلی را زدند و این سیلی محکمی که سپاه پاسداران بنا به خواست مردم عزیزمان زد، قطعا پایان کار نیست.

وی افزود: موضوع امریکایی‌ها همان چیزی است که بار‌ها اعلام شده است یعنی خروج امریکایی‌ها از منطقه که مساله مهم و اساسی و راهبردی است که همواره پیگیر آن هستیم و دولت و ملت ایران و امت اسلامی در منطقه این را دنبال می‌کند که باید شرارت امریکا در منطقه خاتمه پیدا کند و این‌ها به خانه‌های خودشان برگردند و بگذارند امت اسلامی و کشور‌ها خودشان نسبت به امنیت، نسبت به سرنوشت و زندگی خودشان تصمیم بگیرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°