ترامپ به زبان فارسی برای ما اشک تمساح می‌ریزد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:33 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۰۴۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
سخنگوی دولت گفت: ترامپ ستمکار به زبان فارسی برای مردم ما اشک تمساح می‌ریزد و ادعا می‌کند درکنار مردم ایران ایستاده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی ربیعی در نشست خبری امروز خود با تاکید براینکه نباید اجازه بدهیم دشمنان در پی تضعیف نیرو‌های مسلح کشورمان باشند و شادمانی کنند افزود: با توجه به اینکه مصیبت رخ داده در خصوص سانحه هوایی بسیار سنگین است، اما این موضوع نباید به تخطئه نیرو‌های مسلح کشور که حافظ جان و مال و نوامیس مردم هستند، منجر شود.

وی با بیان اینکه ما از لحظه اطلاع رسانی به نحوی سعی کردیم از اخبار نادرست پیشگیری کنیم ادامه داد: البته من همین جا از همه ملت ایران و افکار عمومی عذرخواهی می‌کنم. 
 
سخنگوی دولت با اشاره به برخی انتقاد‌ها در خصوص اینکه چرا قبل از اعلام موضوع تحقیق بیشتری نشد گفت: واقعیت این است که قبل از اعلام نظر از همه مسئولین استعلام کردم و همه آن‌ها براساس اطلاعاتی که داشتند بر موضوع نبود موشک به ما اطمینان دادند.

سخنگوی دولت با اشاره به اقدام صادقانه ستاد کل نیرو‌های مسلح در روز شنبه با صدور بیانیه افزود: ستاد کل نیرو‌های مسلح با صداقت و مسئولیت پذیری این حادثه را برعهده گرفته و اعلام کرد که این حادثه ناشی از خطای انسانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه این رفتار ستادکل نیرو‌های مسلح مورد تقدیر بوده و شروع خوبی است که قطعا با شفافیت تا انتها ادامه خواهد داشت گفت: با این حال نمی‌توان منکر شد که غم و اندوه بزرگی بر دل‌های بازماندگان آن عزیزان و تمام ملت ایران نشسته است.

ربیعی با ابراز تاسف در خصوص تعلل و کوتاهی در اطلاع رسانی به موقع این حادثه ادامه داد: این تعلل ضربات و صدمات جبران ناپذیری به سرمایه اجتماعی همه ما وارد کرده است.
 
سخنگوی دولت ادامه داد: دولت در اولین جلسه خود تصمیم گرفت درباره علت وقوع حادثه و اشتباه یگان صیاد پدافندی و ابعاد آن حادثه از جمله روشن شدن ناشی از خطای انسانی پیگیری‌های لازم را انجام بدهد. وی با بیان اینکه یکی از مباحث مهم در خصوص این حادثه بررسی ساختار‌های اطلاع رسانی و یافتن نواقص است افزود: تشخیص قصور در مسئولیت‌های مربوطه و همچنین ساماندهی و همراهی و رسیدگی به خانواده‌های جانباختگان به عمل خواهد آمد.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه این حادثه درس‌هایی برای ما دارد ادامه داد: انتظار می‌رود ما به نحوی سیستم پدافند را ارتقاء دهیم که احتمال خطای انسانی در آن‌ها به صفر برسد که به طور قطع این موضوع انجام خواهد شد. وی با اشاره به ارائه طرحی در خصوص اطلاع رسانی دقیق در مواقع مهم به صورت آیین نامه به دولت گفت: ما از این چرخ معیوب خارج خواهیم شد. سخنگوی دولت افزود: با توجه به حادثه هوایی اتفاق افتاده، وزراء به خانواده‌های داغدار سر خواهند زد و داغ و عزای خود و دولت را ابراز خواهند کرد.

ربیعی با اشاره به اتخاذ تصمیمات برگزاری مراسم تشییع مناسب و در شان ملت ایران گفت: در این میان نباید فراموش کنیم ریشه این اتفاق ناگوار در کجا بوده و از کجا آغاز شده است.

وی ادامه داد: این اتفاق از همان شبی آغاز شد که رژیم آمریکا تصمیم به ترور بزدلانه و از سر ترس در مورد سردار سلیمانی گرفت و سایه جنگ را بر سر این ملت گستراند و اعلام کرد ۵۲ نقطه را هدف قرار می‌دهد که این سخنان اضطراب و فشار روانی سنگین اجتماعی، سیاسی و دفاعی را بر جامعه ما تحمیل کرد.

سخنگوی دولت افزود: در خلال سوگواری مردم ایران باز هم شاهد بودیم و هستیم که ترامپ ستمکار به زبان فارسی برای مردم ما اشک تمساح می‌ریزد و ادعا می‌کند درکنار مردم ایران ایستاده است. وی گفت: مردم ایران فراموش نمی‌کنند که این شخص همان کسی است بلافاصله پس از ترور محبوب‌ترین سردار این کشور ایران را تهدید به بمباران ۵۲ نقطه اقتصادی و فرهنگی کرد.

ربیعی ادامه داد: همین حالا ریشه همه مشکلات معیشتی، داوریی، غذایی و روانی مردم متاثر از تحریم‌های ضد بشری همین فرد است و البته او با خروج از برجام امید مردم ایران را به نا امیدی بدل کرد و کشور‌های اروپایی را مجبور می‌کند که از برجام خارج شوند، حالا او ژست حامی و دلسوز ملت ما را گرفته است.

سخنگوی دولت گفت: با همه این‌ها ما میدانیم همین مردم که نگرانی خود را با شعار‌هایی اعلام می‌کنند هیچ اعتمادی به کسی که امروز دلسوز نمایی برای ملت ایران می‌کند ندارد و نخواهد داشت.

سخنگوی دولت در واکنش به حضور غیر دیپلماتیک سفیر انگلیس در یک تجمع اعتراضی در تهران گفت: اقدام سفیر انگلیس کاملا غیر حرفه‌ای و غیر قابل قبول بوده است؛ به دولت این کشور هشدار می‌دهیم که از هرگونه دخالت در مسائل داخلی ما اجتناب کنند.

ربیعی افزود: حضور غیر معمول سفیر انگلیس در اعتراض‌های اخیر مغایر با وظایف تعیین شده وی است، سفیر انگلیس برای مدت کوتاهی دستگیر شد و به محض آنکه دستگاه‌های انتظامی از هویت وی مطلع شدند در کمتر از ۱۵ دقیقه آزاد شدند. وی افزود: اقدام سفیر بریتانیا کاملا غیر حرفه‌ای و غیر قابل قبول بوده است و با احضار ایشان به وزارت امور خارجه، مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی و دولت انگلیس ابلاغ شد.
 
آقای ربیعی افزود: انگلیس کارنامه نامناسبی در دخالت در امور داخلی ایران دارد، ما قطعا به طور جد از دولت انگلیس می‌خواهیم و هشدار می‌دهیم که از هرگونه دخالت در مسائل داخلی ما اجتناب کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°