تا فردا شرایط کرمان عادی می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:25 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۶۰۴۳۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
استاندار کرمان: شرایط تحت کنترل است، کمبودهای داریم که دستور داده شده از شهرستان های مجاور تامین شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  محمدجواد فدایی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ دقیقه شبکه خبر گفت: همه چیز تحت کنترل است و مشکل خاصی نداریم و امدادرسانی در جریان است و تا فردا شرایط عادی می‌شود.

او با اشاره به بارش برف و باران در مناطق مختلف استان گفت: بارندگی‌ها و برف باعث قطع راه‌های ارتباطی ۴۱۲ روستا شده بود که تا عصر امروز راه ۳۰۸ روستا بازگشایی شده، اما هنوز راه ارتباطی ۱۰۴ روستا بسته است.

استاندار کرمان با بیان این که در ساعات اولیه وقوع حادثه امکان دسترسی به برخی مناطق سیلزده نبود گفت: امدادگران چاره‌ای نداشتند جز اینکه صبر کنند تا بتوانند راهی برای امدادرسانی پیدا کنند. در بخش‌هایی از استان روستا‌هایی داریم که فقط با ماشین آلات سنگین امکان دسترسی هست و در برخی از مناطق به علت وخامت وضع جوی امکان استفاده از بالگرد هم نبود.

فدایی با بیان این که نیازی به انتقال روستا‌ها و جابه جایی نبوده گفت: هنوز ۶ روستا داریم که آب آشامیدنی شان قطع است البته آبرسانی شده و ۱۹ روستا هم تاکنون برقشان قطع است که علت آن عدم دسترسی به تاسیسات برق آنهاست.
تا فردا شرایط کرمان عادی می‌شود
سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هم گفت: در سیستان و بلوچستان آب تقریبا بالای ۹۵ درصد فروکش کرده است و در کرمان هم وضع پایدار است و فردا کاملا پایدار خواهد شد و انشاء الله استان هرمزگان هم به شرایط پایدار خواهد رسید و مشکل خاصی نیست.

او گفت: دیروز اولویت ما نجات بود و ۴۸ نفر را در سخت‌ترین شرایط با یک فروند بالگرد و قایق‌ها توانستیم نجات دهیم و ۶ روستا را تخلیه کردیم و ۱۳ شهرستان استان درگیر سیل بودند و وضعشان بحرانی بود و راه‌های ارتباطی ۵۰۰ روستا هم قطع شده بود، اما بعد از فروکش کردن سیل خدمات امدادی تسریع شد و امروز با ۶ فروند بالگرد اولویت را بر تغذیه و اسکان اضطراری قرار دادیم و تاکنون ۳ هزار نفر اسکان اضطراری شده اند و ۱۱ هزار خانوار تحت تاثیر قرار گرفته بودند.

سلیمی گفت: از نظر اقلام امدادی مشکلی نیست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°