ترور جنایتکارانه آمریکا به قدرت‌افزایی مقاومت انجامید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:42 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۷۶۰۴۳۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جنایت آمریکا در ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی موجب قدرت‌افزایی جبهه مقاومت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی لاریجانی امروز، دوشنبه، در دیدار "عماد خمیس" نخست وزیر سوریه با بیان اینکه روابط میان ایران و سوریه همواره راهبردی بوده است، گفت: خوشحالیم که از مراحل سخت عبور کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی از پیام‌های تسلیت مسئولان سوری به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی قدردانی کرد و افزود: باید دید که آمریکایی‌ها چه تصوری از ترور سردار سلیمانی داشتند و چه هدفی را دنبال می‌کردند.

وی عنوان کرد: هدف آمریکایی‌ها از ترور سردار شهید سلیمانی این بود که جریان مقاومت در منطقه قدرت نگیرد و به ویژه پس از پیروزی‌ها در سوریه این تفکر تقویت شد و هدف این بود که از سرعت پیشرفت آن بکاهند.

لاریجانی ادامه داد: البته آمریکایی‌ها اشتباه کردند، زیرا جریان ترور تبدیل به یک مسئله مهم بین‌المللی و ترامپ از کارش پشیمان شد به ویژه که حدس نمی‌زد این اقدام چنین تبعات پشیمان کننده‌ای را به همراه داشته باشد.

او گفت: با شهادت سردار سلیمانی مردم ایران یکپارچه علیه آمریکا شدند و شهادت وی باعث تقویت مقاومت شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا امروز و پس از واکنش ملت ایران به خوبی فهمیده است که با شهادت سردار شهید سپهبد سلیمانی، جریان مقاومت تقویت شد.

لاریجانی با اشاره به تصویب طرح خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق توسط پارلمان این کشور، تاکید کرد: تمامی اقدامات انجام شده سیلی‌هایی به آمریکا بود تا بفهمند با شهادت سردار مقاومت، مسیر ما عوض نمی‌شود؛ حمله به پایگاه نظامی آمریکا را از همان جایی آغاز کردیم که حمله به سردار سلیمانی صورت گرفت.

وی ادامه داد: مصاحبه ترامپ پس از حمله ایران به پایگاه آمریکایی بیانگر وضعیت روحی نامناسب او بود و پیام مهم این حمله این بود که اگر ضربه بزنند، ضربه می‌خورند و هدف شکستن هیمنه آمریکا بود، زیرا اگر با اقدامات آمریکا و اسرائیل برخورد نشود، جلوتر می‌آیند و باید جواب آن‌ها را داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به دنبال جلوگیری از شرارت صهیونیست‌ها هستیم باید همکاری‌های منطقه‌ای و نظامی میان کشور‌های منطقه جدی گرفته شود و گسترش یابد.

«عماد خمیس» نخست وزیر سوریه نیز در ادامه این دیدار گفت: ما به همراه هیات همراه حامل پیام‌های تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی هستیم.

وی افزود: ملت و دولت سوریه در تمامی بزنگاه‌ها و چالش‌ها در کنار دولت و ملت ایران است؛ سوریه و تمامی کشور‌های دارای حاکمیت مستقل به این نکته ایمان دارند که جمهوری اسلامی حق دارد از خود برابر هجوم توطئه‌ها و حملات متعرضانه دفاع کند.

نخست وزیر سوریه ادامه داد: مواجهه و پاسخگویی جمهوری اسلامی ایران به جنگ حاوی پیام‌های مهمی برای کشور‌های اسلامی است، نخستین پیام خطاب به کشور‌های مستکبر است که خودخواهی و تکبر آن‌ها باید پایان یابد، پیام دیگر خطاب به کشور‌های دوست است که ایران کشوری قوی و توانا است و می‌تواند برابر تمامی هجمه‌ها و توطئه‌ها ایستادگی کند و همچنین حاوی پیام به جریان مقاومت است که شهادت سردار سلیمانی پایان مقاومت نیست بلکه باعث تقویت مقاومت و اتحاد ملت‌های مقاوم خواهد بود تا منطقه از لوث تروریست‌ها و در رأس آن آمریکا پاک شود.

خمیس با بیان اینکه یاد و خاطره فرمانده شهید در یاد آزادگان جهان به ویژه مردم سوریه باقی خواهد ماند، تصریح کرد: هر ناظری که رویداد‌های منطقه به ویژه ایران را پیگیری می‌کند تمامی حوادث تلخ اخیر را متوجه آمریکا و آمریکا را مقصر اصلی کشته شدن سرنشین‌های هواپیمای اوکراینی می‌داند که باعث اندوه و غم مردم سوریه شد.

"عماد خمیس" نخست وزیر سوریه صبح امروز مورد استقبال رسمی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در مجموعه سعدآباد تهران قرار گرفت.

نخست وزیر سوریه امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز دیدار کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°