شهادت حاج قاسم، درخت جبهه مقاومت را تنومند می کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۷۶۰۴۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
شهادت فرمانده شهید سلیمانی جبهه مقاومت را برخلاف خواست آمریکا و طرح شوم خاورمیانه بزرگ منسجم تر و تنومند تر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"حسین اکبری" کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با تیتر امشب گفت: تحولات جدیدی در منطقه در حال رخ دادن است. انقلاب اسلامی از زمان وقوع با دو گفتمان دو ابر قدرت شرق و غرب متفاوت بود. ایران اسلامی بعنوان یک جریان سوم خارج از سیطره دو ابر قدرت با گفتمان اسلامی بوجود آمد. 

او افزود: با فروپاشی کمونیست همه چیز در سلطه بلوک غرب افتاد اما انقلاب اسلامی در تقابل مواضع آنها قرار گرفت. از ابتدا کشور های غربی با ایدئولوژی انقلاب اسلامی و گفتمان مقاومت اختلاف داشت.

او افزود: این اختلاف از زمات تشکیل انقلاب تا کنون در مقطع جدیدی قرار گرفته است و جبهه مقاومت در ادامه همان اندیشه اسلامی است.

شهادت حاج قاسم، درخت جبهه مقاومت را تنومند می کند

اکبری در ادامه شکل گیری "جبهه مقاومت" به طرح شوم خاورمیانه جدید از نگاه آمریکایی ها اشاره کرد و گفت: از جمله اهداف طرح خاورمیانه جدید که در سال 2005 منتشر شد؛ تضعیف کشورهای اسلامی خاورمیانه و تقسیم آنها به سرزمین های کوچکتر بود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: برخلاف خواست آمریکایی ها طرح خاورمیانه بزرگ در منطقه شکست خورد و در انتها به قدرتمندی کشورهای اسلامی از جمله لبنان و قدرتمندی حزب الله اتفاق افتاد. از طرف دیگر باعث ایجاد جبهه مقاومت شد.

حسین اکبری در بررسی تحولات منطقه از داعش بعنوان یک فتنه مذهبی یادکرد و گفت: بیشترین جریان فتنه داعش در بین کشورها و مناطق اهل سنت شکل گرفت. در این انحطاط فکری و مذهبی افرادی از کشورها و مذاهب شیعی به کمک مسلمانان اهل سنت آمدند.

اکبری از طرح خاورمیانه جدید گفت و افزود: آمریکایی ها بنا داشتند این طرح جدید را که نقشه آن در ناتو منتشر شد، از لبنان شروع کنند. می خواستند کشورهای اسلامی را به۲۰۰ کشور کوچک تقسیم کنند و قدرت های ملی را به شدت تضعیف کنند. اما هرد دو طرح آمریکایی ها شکست خورد.

شهادت حاج قاسم، درخت جبهه مقاومت را تنومند می کند

"سیدرضا صدرالحسینی" کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: تحولات جدیدی پس از واقعه دلخراش شهادت حاج قاسم سلیمانی در حال شکل گرفتن است.

صدرالحسینی، کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: شهادت سردار سلیمانی نشان داد که انقلاب زنده است. شفاف تر شدن چهره دشمن برای تمامی جبهه مقاومت، از برکات شهادت سردار سلیمانی بود.

صدرالحسینی به خواست مردم سوریه درباره نظام سیاسی این کشور اشاره کرد و گفت: این خواست مردم و جبهه مقاومت بود که نظام سیاسی سوریه برخلاف برخی کشورها باقی ماند. او متذکر شد که آینده منطقه را جبهه مقاومت تعیین می کند.

شهادت حاج قاسم، درخت جبهه مقاومت را تنومند می کند

"سامی خضرا" کارشناس مسائل بین‌الملل در ارتباط تصویری با تیتر امشب به شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: برخلاف خواست دشمنان این شهادت و آن حضور میلیونی، بیعت جدیدی با انقلاب اسلامی ایران شد. حاج قاسم این فرمانده بزرگ یک شخص نیست بلکه یک جریان فکری است. حضور میلیونی مردم در ایران و دیگر کشورها جبهه مقاومت را بیش از پیش منسجم کرد.

"خضرا" افزود: شهادت حاج قاسم نشان داد این تفکر جبهه مقاومت حمایت می شود. رهبر انقلاب نیز بلافاصله پس از فرمانده شهید شخص دیگری را جایگزین کردند.

کارشناس عرب زبان مسائل بین‌الملل در ادامه به نا توان مقابله آمریکایی ها در منطقه پرداخت و گفت: آمریکایی ها توان مقاومت را در مقابل کشورهای همسو در جبهه مقاومت نیستند. حتی رژیم اسرائیل نیز دیگر نمی توانند در برابر حزب الله بایستند.

سامی خضرا گفت: زمانی بود که صهیونیست ها می گفتند با یک گروه موسیقی ارتش هم می توانیم لبنان را بگیریم.
از زمانی که مقاومت با کمک ایران شکل گرفت، دشمن همواره شکست خورده است.

او گفت: عربستان نیز فراموش شده است و او نیز در برابر موشکها یمنی علی الرغم حمایت های نظامی آمریکا توان مقابله ندارد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °