مخالفت ایتالیایی ها با حضور نظامی آمریکا و ناتو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:40 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۶۰۴۸۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
صدها ایتالیایی با تجمع مقابل بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در جنوب این کشور، برچیده شدن 113 پایگاه آمریکا و ناتو در کشورشان را خواستار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ایتالیایی‌ها برچیده شدن پایگاه‌های نظامی آمریکا را در کشورشان خواستار شدند. صد‌ها ایتالیایی با تجمع در برابر بزرگترین پایگاه نظامی امریکا در جزیره سیسیل در جنوب این کشور موسوم به سیگونلا، ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی امریکا در ترور و به شهادت رساندن شهید سپهبد سلیمانی، پایان حضور نظامی امریکا و ناتو را در ایتالیا خواستار شدند.
 
وجود ۱۱۳ پایگاه و تاسیسات نظامی امریکا و ناتو در ایتالیا که در برخی از آن‌ها بمب‌های پیشرفته اتمی بی ۶۱ نگهداری می‌شود، موجب نگرانی ایتالیایی‌ها شده است.
 
 
یک دانشجوی ایتالیایی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: «ما مخالف حضور پایگاه‌های نظامی امریکا و ناتو که در ان‌ها حتی بمب‌های اتمی نیز وجود دارد هستیم. این پایگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته نظامی، نه تنها برای ما ایتالیایی‌ها خطرناک است بلکه عامل اصلی گسترش بی ثباتی و ناامنی در غرب اسیا است».
 
به گفته کارشناسان امریکایی در رم هم اکنون ایتالیا عملا به یک پادگان بزرگ امریکا تبدیل شده است. پاتریک، شهروند امریکایی ساکن رم گفت: چگونه می‌شود که امروز تعداد نظامیان امریکایی در خاک ایتالیا که هیچ خطری این کشور را تهدید نمی‌کند به مراتب بیشتر از نظامیانی است که بلافاصله بعد از جنگ جهانی دوم در این کشور حضور داشتند.
 
تدوام حضور نظامی امریکا در خاک ایتالیا و دیگر کشور‌های اروپایی به معنای نادیده شدن حق حاکمیت این کشور‌ها است.
 
ایتالیا و آلمان بیشترین پایگاه‌های نظامی امریکا را در خاک خود جای داده اند. این در حالی است که به گفته کارشناسان دولت ایتالیا هر سال نزدیک به ۵۰۰ میلیوین یورو برای پایگاه‌های نظامی امریکا و ناتو در خاک این کشور هزینه می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°