اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به سیل زدگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:17 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۶۰۴۹۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به بنیاد مسکن به عنوان تنخواه برای پرداخت‌های فوری به سیل زدگان جنوب شرق کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای نوبخت از رئیس بنیاد مسکن خواست نسبت به برآورد خسارت‌ها اقدام کند. بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغازشد، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شد. شرایط در استان سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها سخت‌تر است. فقط در سیستان و بلوچستان بیش از ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند. ۲۰ هزار واحد مسکونی براثر سیلاب آسیب کلی و جزئی دیده اند.
 رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: با فروکش کردن آب در بیشتر مناطق استان سیستان و بلوچستان روند کمک رسانی به مناطق سیل زده سرعت گرفته است. به گفته نجار همه دستگاه‌ها بسیج شده اند تا امدادرسانی به صورت کامل انجام پذیرد.
 وزیر بهداشت نیز در چابهار از آماده باش تمام کادر بهداشتی درمانی در مناطق سیلزده خبر داد. دکتر نمکی گفت: تامین آب سالم و بهداشتی در دستور کار وزارت بهداشت است. وزیر بهداشت از تخصیص اعتبار برای بازسازی کامل خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی مناطق سیل زده هم خبر داد.
۳ هزار جهادگر بسیجی در مناطق سیل‌زده استان در حال کمک به هموطنان آسیب دیده هستند. تلاش برای تغذیه و اسکان سیل زدگان، در اولویت کار دستگاه هاست. به دستور وزیر ورزش تمام اماکن ورزشی برای اسکان سیل زدگان در اختیار ستاد بحران قرار گرفته است. رئیس اورژانس کشور گفت مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به خوبی در منطقه در حال انجام است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °