آمریکا سعی دارد رویدادهای مهم در ایران را عادی جلوه دهد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:43 - پنجشنبه 15 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۰۵۴۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
تحلیلگران رسانه معتقدند: استفاده امریکایی ها از جنگ هیبریدی برای تحت الشعاع قرار دادن اتفاقات رخ داده در یکی دو هفته گذشته در ایران است که با مدیریت افکار عمومی سعی دارند از ارزش های سپاه کم کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید مصطفی خوش‌چشم تحلیلگر رسانه‌ در برنامه تیتر امشب درباره تحلیل و واکنش رسانه های بیگانه نسبت به تحولات اخیر ایران گفت: با شهادت حاج قاسم سلیمانی تصویری مبنی بر ایجاد یک ادراک برای کشور و سوق دادن کشور به سمت خاص رقم خورد.

نظرسنجی های متعددی از جمله مریلند نشان می داد حاج قاسم سلیمانی محبوب ترین فرد ایران است و الگو و سمبل مقاومت است اما به گفته مشاور امنیت ملی کاخ سفید هدف گذاری آمریکا این بود که با شهادت حاج قاسم سلیمانی به سمت مذاکره منطقه ای بروند.

جنگ هیبریدی آمریکا برای تحت الشعاع قرار دادن اتفاقات اخیر در ایران

او افزود: سردار سلیمانی بعنوان کسی که در تصویر ذهنی ملل منطقه و مردم به صورت قهرمان وحافظ منافع مقاومت و شکست ناپذیر حک شده است ترور وی شوک روانی ایجاد می کند بنابراین با استفاده از شوک و انفعال حاصل از آن سعی می کنند به اهداف خود برسند.

دیدگاه امریکایی ها این است که شهید کردن حاج قاسم ایران را نگران دستاوردهای منطقه ای کند و به میز مذاکره برگردد و سعی در مهار مولفه های قدرت ایران داشتند. 

تحلیل گر رسانه در ادامه افزود: آمریکایی ها در سه مولفه هسته ای، منطقه ای و موشکی 15 سال است که به دنبال محدود کردن آنها و جمهوری اسلامی هستند. 

ما به نسبت به آمریکا و اروپایی ها دارای دموکراسی نوپای 40 ساله هستیم و مردم درحال تجربه کردن دموکراسی هستند. آمریکایی ها با تحریم ها نیز سعی کردند بین مولفه قدرت هسته ای و منافع شخصی نیز دوگانه معیشتی و تضاد ایجاد کنند به ویژه اگر بخش رسانه ای کشور نتواند مولفه قدرت را برای مردم درست توضیح دهد. 

او گفت: نظریه های مشابه نظریه مریلند نیز نشان میدهد سردار حاج قاسم محبوب ترین است و محبوبیت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی نیز روزافزون است بعلت سیل اخیر و زدن پهپاد. آمریکایی ها برای دوگانه سازی مولفه قدرت نزد ادراک مردم هدف گذاری کرده اند.

سید مصطفی خوش‌چشم گفت: وقتی پهپاد ارکیو 170 آمریکا را نشاندیم آمریکایی ها را متحیر کرد حتی اوباما درخواست داشت پهپاد را پس دهیم . اسراری که از سوی آقای جاجی زاده نسبت به حک پهپاد و ثبت مواضع آمریکا، انها از ترس پهپاد خود را بمباران کردند حال بعد از ترور سردار سلیمانی در حمله به پایگاه عین الاسد توان و اراده خود را به رخ جهان و آمریکا کشاندیم و این نشان داد ایران عزم و اراده دارد، بازدارندگی آن نیز نشان داد ترور سردار سلیمانی زمینه جنگ را دارد.  در رویکرد مقاومت هزینه  در مقابل هزینه ارزش دارد، آسیب پذیر بودن آمریکا و شکست هیمنه آمریکا برای داخل و دیگر بازیگران جهان نیز ثابت شد بنابراین اثبات برتری تکنولوژی ما در زمینه نظامی و رد شدن از مواضع آمریکا نشان دهنده انقلابی جدید و تغییر در معادلات جهان است. 

تکنولوژی برتر ما در زمینه موشکی و جنگال (جنگ الکترونیک) نشان داده شد و توانمندی های ما در حدی ثابت شد که برایان هوک وقتی اظهار داشت موشک های ایران فتوشاپی هست حال به این نتیجه رسیدند عین الاسد مرکزی ترین پایگاه استراتژیک آمریکا هدف قرار داده شد همچنین بی اعتباری آمریکا در رویکرد تعامل برای همه اثبات شد. 

او افزود: بعد از زدن پهپاد و موشک زدن به عین الاسد نشان داد تحریم های آمریکا برای تغییر محاسبه بود و تسریع در اخراج نیروهای آمریکایی نیز مولفه قدرت ایران را نشان داد و از این پس ایران می تواند به عنوان دارنده موشک های بالستیک نقطه زن برای خود ایجاد بازار کند. 

تهدید زدن 52 نقطه ایران نیز نشان  داد آمریکا پوشالی است اما زمانی که هواپیمای اوکراین سقوط کرد شوک و انفعالی ایجاد کرده که آمریکایی ها در زمینه تجهیزات و  فرماندهان به سمت دو قطبی سازی و دراوردن مولفه قدرت از دست جمهوری اسلامی هستند. 

او افزود: با فیلم ها و عکس ها و حتی حضور سفیر در تظاهرات به دنبال بخشی از زمینه سازی ها علیه ایران در جهان هستند و  به دنبال خدشه وارد کردن به فرماندهان نظامی ما هستند و سعی در کم کردن ارزش سپاه و هوافضا در افکار عمومی دارند و سعی در القاسازی سعی در ایجاد جنگ یک طرفه دارند.

محمد قادری تحلیلگر رسانه‌ درباره نحوه پوشش رسانه های بیگانه نسبت به واقعیت گفت: در نگاه کلان با جنگ موج چهارمی یا هیبریدی مواجه هستیم که در فضای رسانه ای دنیا جز مدرن ترین و به روز ترین عملیات روانی است، این کار در اتاق فکرهای امریکایی ها هدف گذاری می شود که در کنار آن افکار و ادراک عمومی را نیز مدیریت می کند.

در جنگ های هیبریدی وقتی ترور سلیمانی و همرزمانش اتفاق می افتد حوزه های دیگر را به صورت آنلاین نگه داشته اند تا هرگونه اتفاق یا برخورد متقابل در جمهوری اسلامی اتفاق افتاد افکار عمومی را بر اتفاقاتات جدید متمرکز کنند. 

جنگ هیبریدی آمریکا برای تحت الشعاع قرار دادن اتفاقات اخیر در ایران

او افزود: بعد از سیلی سخت سپاه سعی کردند نشان دهند اتفاقی نیفتد اما وقتی صبح آنروز سانحه هواپیما رخ داد شروع به دروغ پردازی کردند. بین ساعت 6 صبح چهارشنبه تا شب آن به گونه ای برخورد کردند که جمهوری اسلامی ایران عمدا هواپیما را هدف قرار داده است.

وی گفت: در ادامه  و بعد از واقعه سانحه هواپیما بلافاصله، لشکر سایبری سلیبریتی ها به میدان آمدند، بازار ارز شروع به تغییر کرد و زمانی که به سمت انسجام ملی پیش می رفتیم شروع به ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران زدند، حضور سفیر انگلیس نیز در راستای همین حرکت ها و جهش  افکار عمومی بود تا بتوانند فرافکنی های خود را افزایش دهند. 

محمد قادری تحلیلگر رسانه‌ گفت: پیوست رسانه ای دقیق همزمان با رذالت آمریکا با نگاه به انتخابات 2020 سعی در حفظ شان ترامپ و بدست آوردن پیروزی دوباره در انتخابات است. بعد از عین الاسد ترامپ خود را راستگو مسئولان ایران را دروغگو جلوه داده اند.

حسن حیدر تحلیلگر رسانه‌ در ارتباط  تصویری از بیروت گفت: آمریکایی ها به دنبال کم اهمیت جلوه دادن حمله به پایگاه عین الاسد هستند بنابراین زمانی که جمهوری اسلامی قدرت بزرگی در سطح نظامی شده است برای مختل کردن داخل کشور به وسیله رسانه ایران را هدف قرار داده است. ایران محور مقاومت و اغاز گر شعار خروج امریکا از منطقه است به همین دلیل از جنگ سایبری به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی هستند. 

جنگ هیبریدی آمریکا برای تحت الشعاع قرار دادن اتفاقات اخیر در ایران

او افزود: آنها حمله رسانه ای را بعد از مراسم گسترده تشییع سردار سلیمانی آغاز کردند بنابراین سعی کردند نشان دهند در پایگاه نظامی عین الاسد اتفاقی نیفتاده است. در سال 79 زمان پیروزی انقلاب اسلامی نیز کسی فکر نمی کرد آمریکا از کشور ایران خارج شود حتی خود آمریکایی ها نیز فکر نمی کردند خروج از ایران به آمریکا تحمیل شود امروز نیز همه به این باور رسیده اند که ایران بعنوان محور مقاومت می تواند آمریکا را از منطقه خارج کند. 

 حسن حیدر افزود: در خصوص شهادت و انچه سید حسن درباره ان صحبت کرد و حضور مقاومت و مسئولان در مراسم تشییع نشان داد خون پاک شهدا و شهادت محور اساسی تشکیل خواهد داد. جنگ در منطقه تاریخ شهادت سردار سلیمانی در سطح منطقه و غرب آسیا و جهان منجر به تحولات جدید در جهان خواهد شد. مقاومت در منطقه نتیجه شهادت حاج قاسم است و بعد جدیدی از مقاومت را در منطقه ایجاد خواهد کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °