ایجاد ناامنی، هدف آمریکا در منطقه است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:55 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۰۵۶۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
رئیس دستگاه قضا؛
رئیس قوه قضائیه گفت: ناامنی در فضای کشور همان هدفی است که آمریکا می‌خواهد و هر کسی در این مسیر حرکت کند، بخواهد یا نخواهد در جهت راهبرد آمریکایی‌ها حرکت کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت اسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی درباره اقدام برخی چهره‌های مشهور «سلبریتی» در فراخوان تجمعات غیر قانونی و تحریک مردم به ایجاد نا امنی گفت: مسئله امنیت در هیچ کشور و جامعه ای، مسئله‌ای نیست که بشود با آن شوخی کرد.
وی تاکید کرد: امروز آحاد جامعه ما و بیش از ۸۰ میلیون جمعیت کشور از مسئولان، امنیت می‌خواهند و ما تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد امنیت کشور مخدوش شود.
رئیس دستگاه قضا گفت: دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی، نیرو‌های مسلح، مدیران و مسئولان همه بخش‌های و مسئولان حراست سازمان‌ها و ادارات دولتی باید کاری کنند که مردم در فضای امن بتوانند زندگی کنند و کارشان را انجام دهند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در پاسخ به این که برخی سلبریتی‌ها با توهم بهره مندی از حاشیه امن، تحریک به نا امنی می‌کنند هشدار داد: هر کسی و در هر جایگاهی، کاری خلاف امنیت کشور کند یقین بداند که حاشیه امنیت ندارد زیرا همه باید در مقابل قانون پاسخگو باشند و هیچ کس نمی‌تواند امنیت جامعه را مخدوش کند.
وی افزود: افراد هم صنف، همکار، همراه و هم سازمان این گونه افراد مدعی‌تر از همه هستند که بدانند نا امنی به ضرر همه خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی همچنین درباره مباحث مطرح در نشست مشترک امروز هیأت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی مجلس خبرگان با حضور آقایان طائب و علوی گفت: آنچه در این جلسه به جمع بندی رسید این بود که اقتداری که با حضور نیرو‌های مسلح ما در منطقه ایجاد شده است و نیز اقدام مقتدرانه سپاه در هدف قرار دادن پایگاه محل استقرار نیرو‌های امریکایی در عراق باید حفظ شود.
رئیس قوه قضائیه همچنین با اشاره به شهادت افتخارآمیز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آن را قله‌ای از انسجام، یکپارچگی، حضور با بصیرت و رفراندوم مردمی در رأی به مقاومت دانست و تاکید کرد: این رفراندوم که در پرتو خون مطهر حاج قاسم سلیمانی و انسان‌های زیادی در مسیر مقاومت و ایستادگی انجام شد باید حفظ شود.
وی ایجاد زمینه برای تسریع در ساختن کشور، رفع مشکلات و حرکت در مسیر باز کردن گره مشکلات را از دیگر برکات خون مطهر حاج قاسم سلیمانی برشمرد و افزود: این خون پاک سبب باز شدن بسیاری از گره‌ها در مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و نیز تقویت انسجام ملی شده است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی همچنین با ابراز تأسف از سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: فقط خانواده‌های شهدای این هواپیما نیستند که از این حادثه متأثرند بلکه همه مردم در جامعه، بازماندگان این شهدا محسوب می‌شوند و ملت از این حادثه متأسف و داغدارند و آن شهیدان و خانواده هایشان همواره محترمند.
رئیس قوه قضائیه با بیان این که استیفای حقوق مادی و معنوی این عزیزان و خانواده‌های معززشان وظیفه ما و همه مسئولان کشور است تاکید کرد: لکن باید نقطه اقتداری که شهید سلیمانی برای کشورمان ایجاد کرد حفظ شود زیرا دشمن می‌خواهد این اقتدار را تضعیف کند.
وی افزود: دشمنان انقلاب گفتند که قاسم سلیمانی شهید پر قدرت‌تر از سردار سلیمانی قبل از شهادت ایشان است به همین علت می‌خواهند این قدرت را بشکنند و ما نباید اجازه چنین کاری را بدهیم.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، قدرت فزاینده کشورمان را مرهون خون مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدا دانست و تاکید کرد: نباید به این نقطه اقتدار کشورمان بی توجه باشیم و این نقطه اقتدار همچنان باید پا برجا بماند. 
وی گفت: ملت بزرگ ایران با نگاه امیدبخشی که اکنون وجود دارد گام‌های بلندی بر خواهند داشت و ما مسئولان، خود را خادم مردم می‌دانیم و آن چه دغدغه مردم است باید رفع شود.
 
رئیس قوه قضائیه افزود: به عنوان نمونه رسیدگی به پرونده‌ها و مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضا، مردم را شادمان می‌کند به ویژه وقتی می‌بینند اقدامی صورت می‌گیرد نه آن که صرفاً قولی داده شود و مردم حتماً شاد می‌شوند وقتی دستگاه‌های اجرایی خدماتی را به آن‌ها ارائه می‌کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به جاری شدن سیل در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ورود به صحنه کمک رسانی به سیل زدگان باید جلوه همبستگی و گره گشایی از مشکلات مردم باشد زیرا مردم عزیز آن منطقه تحت فشارند. 
وی افزود: خدمت دولتمردان و نیرو‌های مسلح اعم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی و بسیج حتماً می‌تواند لب‌های مردم را خندان کند و بخشی از آلام مردم را بکاهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°