خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ارتباطی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۷۶۰۵۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخریب راه ارتباطی حدود ۸۷۵ روستا در مناطق سیل زده گفت: برآورد‌های اولیه حاکی از خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی به راه‌های ارتباطی در این مناطق است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 اسلامی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی اجتماعی شبکه خبر افزود: علاوه بر این بیش از ۱۳۰ دهانه پل یا آبرو نیز دچار خسارت شده اند که با تلاش ماموران راهداری هم اکنون فقط راه ارتباطی ۳۰ روستا برقرار نشده است که امیدواریم تا روز شنبه راه‌های این روستاها هم ترمیم و ارتباط اهالی با دیگر مناطق برقرار شود.

خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ارتباطی

وی با اشاره به تصمیم دولت برای پرداخت مساعده به مناطق سیلزده، گفت: پس از دریافت این مبلغ به سرعت نسبت به ترمیم و بازسازی راه‌ها و پل‌های ارتباطی این مناطق اقدام خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان هم با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر در استان هرمزگان در سال‌های اخیر بی سابقه بوده، گفت: در برخی نقاط میزان بارش‌ها ۲۱۵ میلیمتر گزارش شده است.

همتی افزود: اکثر شهر‌های استان درگیر بارندگی‌های اخیر بود و پس از فروکش بارندگی‌ها در مناطق غرب و مرکز استان شدت بارش‌ها در شرق استان بیشتر شد.
 
خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ارتباطی
وی گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و بروز روان آب‌ها در پهنه استان شاهد سرازیر شدن روان آب‌ها از استان‌های همجوار مانند کرمان و فارس به سمت دریا بودیم که همین موضوع مشکل مهار سیلاب را دشوارتر کرد.

همتی گفت: سد‌های قبلی و سد تازه ساخته شده با سرازیر شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها آبگیری شدند و توانستیم بیش از ۳۰ میلیون متر مکعب آب را مهار کنیم که در صورت نبود این سدها، در مناطق پایین دست مانند میناب، سیلاب می‌توانست خسارت‌های فراوانی برجای بگذارد.

همچنین سد جگین با ظرفیت ۲۱۰ میلیون متر مکعب کاملا پر شد و علاوه بر آن نزدیک به ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب مازاد دارد که در حال سرریز شدن است.

مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان هم در ارتباط با برنامه با بیان اینکه شبکه برق در ۷ روستایی که برق ندارند کاملا از بین رفته است، گفت: با تلاش مهندسان وزارت نیرو ۷۰ درصد پروژه برق رسانی به این روستا‌ها تاکنون انجام شده و تا فردا شب این ۷ روستا به شبکه برق رسانی متصل می‌شوند.

خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ارتباطی
عباسعلی ارجمندی درباره نحوه امدادرسانی‌ها به هموطنان سیلزده در این استان گفت: در بخش امدادرسانی مشکلی نیست. همچنین با توجه به فروکش کردن آب، بیشتر افراد که در اسکان موقت حضور داشتند هم اکنون در کنار منازل خود و در چادر‌ها اسکان یافته اند.

وی با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از مناطق سیل زده در شهر‌های کنارک، دشتیاری و پرلان گفت: آقای ربیعی سخنگوی دولت هم در استان حضور دارد.

ارجمندی افزود: امروز هم با انجام ۹۰ سورتی پرواز، خدمات مورد نیاز گرفتاران در مناطق سیلزده ارسال شد.

سلیمی رئیس سامان امداد و نجات هم گفت: با فروکش کردن سیلاب در مناطق سیلزده، وضعیت در حالت پایدار قرار دارد و امروز هم امدادرسانی در روستا‌هایی که امکان تردد در آن‌ها هنوز ممکن نیست با ۳ فروند بالگرد انجام شد.

خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ارتباطی
وی افزود: همکاران وزارت بهداشت با همه تجهیزات و امکانات در منطقه حضور دارند و تیم های درمانی جمعیت هلال احمر هم پس از اتمام اسکان و تغذیه اضطراری، در صورت نیاز برای کمک به هموطنان حضور خواهند داشت.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش در هر دو استان درگیر سیل به استعداد یک لشکر حضور دارد گفت: از نخستین لحظات وقوع سیل در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور داشت.

خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ارتباطی
امیر دریادار خانزادی افزود: بالگردهای این نیرو با حضور به موقع خود در ابتدای وقوع سیلاب در شهرستان جاسک موفق به نجات جان بسیاری از هموطنان گرفتار در سیل شد.
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این نیرو با امکانات آمادی مناسب و به وسیله ۶ بالگرد در هر دو منطقه در حال امدادرسانی به هموطنان است.
 
 فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در هر دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان مستقر شده و با استفاده از بالگردهای خود از نخستین ساعات وقوع سیلاب در حال خدمت رسانی به هموطنان است.
 
خسارت ۸۵۰ میلیارد تومانی سیل به راه‌های ارتباطی
 
سردار تنگسیری افزود: در استان هرمزگان هم اکنون ۱۶ روستای اصلی و ۳۹ روستای فرعی دچار سیل داریم که راه‌های ارتباطی ۹ روستا هنوز هم قطع است.
وی افزود: از امکانات مهندسی سپاه برای برقراری ارتباط برخی روستا‌ها استفاده کردیم و آشپزخانه صحرایی را در منطقه راه اندازی کردیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: با توجه به نیاز گرفتار شدگان در مناطق گرفتار سیلاب به خدمات درمانی و پزشکی، گروه‌های پزشکی برای مداوای نیازمندان به خدمات پزشکی در روستا‌ها اعزام شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °