موسوی: از برخی اظهار نظر‌ها متعجب شدیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:42 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۷۶۰۵۹۸
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
سخنگوی وزارت امور خارجه به برگزاری نشست کشور‌هایی که اتباع آن‌ها در سانحه هوایی غم انگیز هواپیمای اوکراینی حضور داشتند، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده جانباختگان، واکنش نشان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید عباس موسوی گفت: از برخی اظهار نظر‌ها و حتی برگزاری این نشست متعجب شدیم. جمهوری اسلامی ایران جهت تسلای خانواده‌های داغدار و ابعاد انسانی حادثه هواپیمای اوکراینی، همکاری بسیار روان و فراتر از انتظار با هیات‌های اعزامی این کشور‌ها انجام داده است.
 
وی افزود: برای اطلاع عموم و مردم سایر کشور‌ها اعلام می‌کنیم که تقریبا همه اجساد شناسایی شده اند و همکاری و بررسی‌های فنی با تشریک مساعی و شراکت همه طرف‌ها در جریان است و این گونه همکاری‌ها تا جایی که از نظر قانون و مقررات امکان داشته باشد توسط نهاد‌های مختلف کشورمان ادامه خواهد یافت.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد:با این حال عجیب است وزیر امور خارجه کانادا یک روز پس از انجام امور اولیه و تداوم شناسایی تقریبا همه اجساد و سایر همکاری‌ها چنین بیانیه‌ای خوانده و بیش از آن خواستار دسترسی کنسولی می‌شود که در همان روز اول حادثه صرفا بخاطر ابعاد انسانی این قضیه اعطا شده است.
 
موسوی گفت: جمهوری اسلامی ایران در چند سال گذشته به طرق مختلف به دولت کانادا اعلام کرد، صرف نظر از چگونگی شرایط روابط سیاسی دو کشور، با توجه به اینکه روابط کنسولی با حقوق افراد در ارتباط است به مصلحت اتباع دو کشور است که نمایندگی‌های کنسولی در دو کشور فعال باشند، ولیکن دولت وقت کانادا بخاطر مسائل سیاسی و همراهی با آمریکا برای فشار به شهرواندان ایران و ایرانی تبار‌ها حتی حاضر به گفتگوی مستقیم در این رابطه نشد و اکنون هم معلوم نیست با چه انگیزه‌ای این اظهار نظر‌ها و طلبکاری‌ها انجام می‌شود.
 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: ما از همه طرف‌ها درخواست می‌کنیم که موضوعات انسانی بخصوص این حادثه غم انگیز را دستاویز مطامع و ژست‌های سیاسی نکنند و بخاطر خانواده‌های داغدار اجازه بدهند امور با همین روش روان و بی حاشیه‌ای که در حال انجام است به پایان برسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°