امدادرسانی بی وقفه در مناطق سیل‌زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۷۶۰۶۱۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری گفت: تلاش بی وقفه امدادگران و امدادرسانی‌ها ادامه دارد بطوریکه تمامی امکانات امدادی کشور برای نجات و کمک‌رسانی به سیل‌زدگان بسیج شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد رودباری مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: بیشترین خسارات وارد شده ناشی از باران‌های سیل آسا به جنوب استان سیستان و بلوچستان حوزه ایرانشهر است.

محمد رودباری با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان حدود ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده است، افزود: در این استان از ۲۶ محور اصلی و فرعی و ۸۷۶ محور روستایی فقط ۳۰ محور روستایی مسدود است و ارتباطات جاده‌ای به سختی انجام می‌شود.
آخرین وضع امدادرسانی در مناطق سیل‌زدهمحمد رودباری مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری با بیان اینکه تجهیزات سنگین راهداری در استان سیستان و بلوچستان مستقر هستند گفت: در همان ساعات اولیه بازگشایی راههای روستایی و شهری آغاز شده است و در مرحله بعد برای ایمن سازی بیشتر راهها و بازسازی پل های ارتباطی اقدام می شود. 

او اقدامات بیشتر را منوط به تامین اعتبار اعلام کرد.
 
رودباری گفت: برای امداد رسانی حتی در آن ۳۰ روستایی که راه برای خودرو‌های عادی و بدون کمک ممکن نیست، امداد رسانی صورت می‌گیرد.
 
آخرین وضع امدادرسانی در مناطق سیل‌زده
استاندار هرمزگان در ارتباط تصویری با ۱۸:۳۰ از آخرین وضعیت مناطق سیلزده استان گفت و از حضور و تلاش گروههای جهادی و نظامی نام برد.
فریدون همتی افزود: به مرور زمان از ۲۵۰ روستا در جاسک و بشاگرد حدود ۵۰ روستا مشکل آب آشامیدنی و تامین برق دارند.
 
فریدون همتی استاندار هرمزگان گفت: ۷۰ روستا در این استان با مسدودی راه مواجه هستند که عملیات امداد رسانی را با بالگرد های ارتش و هلال احمر انجام می شود.
 
او از تلفات دام‌های روستائیان گفت و افزود: ۱۰۰۰ دام در روستا‌ها تلف شده و برای تامین خوراک دام اقداماتی انجام شده است.
 
همتی به اقدامات انتهایی امداد رسانی و جمع آوری گل و لای از منازل مردم گفت: در این مرحله که زمان بیشتری هم نیاز دارد کمک مردمی بسیار موثر است.
 
همتی افزود: با تامین کتب درسی برای دانش آموزان کلاس های درسی برقرار است.
 
مجتبی روحی خبرنگار اعزامی شبکه خبر در "کنارک" بیشترین نیاز مردم منطقه را وسایل گرمایشی و مواد غذایی اعلام کرد.
روحی گفت: علت تاخیر در توزیع اقلام امدادی را مسدود بودن برخی از راه ها عنوان کرد.

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در ارتباط تلفنی گفت: ما در سه بخش مهم تمرکز کردیم. ایجاد مراکز درمانی و رسیدگی به نیاز‌های پزشکی سیلزدگان از اقدامات نیروی زمینی ارتش است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °