تحلیل ابعاد سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:58 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۷۶۰۶۱۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
تحلیلگران مسائل سیاسی معتقدند، اجتماع میلیونی مردم ایران برای کشورهای غربی دارای پیام های مختلفی است که فهم آن از درک سرکردگان آنها خارج است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"فواد ایزدی" تحلیلگر در گفتگو با تیتر امشب با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در اقامه نماز جمعه پس از 8 سال گفت: آمریکا به سیلی دیگری نیاز داشت تا از شیطنت ها دست بردارد. البته سیلی های دیگری هم در راه است.

او با اشاره به پوشش رسانه ای حضور رهبری در نماز جمعه و واکنش مقامات آمریکایی به این اجتماع مردمی در مصلی امام خمینی(ره) افزود: آمریکایی ها حضور میلیونی مردم ایران را رصد می کنند و به آن در شکل های مختلف واکنش نشان می دهند.

ایزدی گفت: آمریکایی‌ها در ده‌های ۶۰ تا ۷۰ میلادی زیاد ترور کرده اند و به ترور عادت دارند. پیش از این هم هر مخالفی را با ترور از مسیر راه خود برمی داشتند، اما نتیجه عکسی می‌گرفتند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی به فهرستی از رسوایی ها و روسیاهی های آمریکا پرداخت و گفت: آمریکا که خود را با شعار ضدترور و ضد جنگ معرفی می کنند، ناچار شدند برای نشان دادن توان خود مسئولیت ترور سردار سلیمانی را بپذیرد. همین امر دولت آمریکا را با چالش های داخلی روربرو کرد و برای آنها روسیاهی بوجود آورد.

تحلیل ابعاد سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران

فواد ایزدی گفت: خروج آمریکا از برجام در ۱۸ اردیبهشت ۹۷ در واقع به بن بست رسیدن آمریکایی‌ها بود و ناچار بودند با روسیاهی از برجام خارج شوند.

ایزدی، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اقدامات تروریستی نهادهای امنیتی امریکا آنچنان بی مهابا و متعدد بود که رئیس جمهور وقت امریکا دستور مهار آنها را صادر کرد.

او افزود: شعار انتخاباتی و ضد تروریسم ترامپ با حرکت تروریستی آنها در شهادت سردار سلیمانی روسیاهی به بار آورد. آمریکایی ها و هم پیمانان آنها مایل نبودند که آمریکا وارد جنگ شود.

تحلیل ابعاد سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران

مهدی فضائلی با بیان بدرقه میلیونی مردم در تشییع سردار سلیمانی گفت: اجتماع مردم در تجلیل از شهدای اخیر و حوادث دو هفته گذشته به تعبیر مقام معظم رهبری در واقع نوعی معجزه بود.

 فضائلی اجتماع مردمی در برپایی نماز جمعه را حامل پیامی برای ابرقدرتهای دانست که در برابر ایران سنگ اندازی می کنند و چشم دیدن موفقیت های انقلاب اسلامی را ندارند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: نفس حضور رهبر انقلاب در نماز جمعه امروز مهم بود، و از طرف دیگر مطالبی که ابشان بیان کردند. ایشان مراسم عظیم حضور در تشییع سردار سلیمانی و اقدام سپاه را از ایام یوم الله عنوان کرد.

فضائلی، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: پیام وداع باشکوه مردم با سردار سلیمانی این بود که همان دست الهی که انقلاب را پیروز کرد و پیش آورد، همچنان راهبر انقلاب اسلامی است.

تحلیل ابعاد سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران

"سید بلال وهبی" نویسنده و تحلیلگر در ارتباط تصویری با تیتر امشب گفت: سردار سلیمانی در استکبار ستیزی و رفع ظلم در منطقه تاثیر بسزایی گذاشت.

وهبی به بیانات دیدگاههای مقام معظم رهبری در نماز جمعه امروز تهران اشاره کرد و افزود: ایشان راهبردهایی را برای آینده مشخص کردند. بدون مبالغه می گوییم که ما سخنان ایشان را مد نظر داریم.

سید بلال وهبی گفت: ما در جهانی چند قطبی قرار داریم نه تک قطبی، رهبر انقلاب از ارزش های انسانی در بین ملت های جهان نام برد و جهان منتظر است ببیند که ایران چه رفتار سیاسی از او سر می زند.

وهبی گفت: مردم ایران در نماز جمعه امروز بر همبستگی خود تاکید کردند. ملت ایران امروز پرچم دار اسلام و با عزت است. ایران امروز مقاوم تر از گذشته است و می تواند از مشکلات عبور کند.

او افزود: از زمان انقلاب سال ۱۹۷۹ ایران (سال ۱۳۵۷) در واقع انفجار نوری بود که استکبار ستیزی را تقویت کرد. وقتی ایران اسلامی پایگاه آمریکایی (در عراق) را با موشک‌های خود درهم کوبید نشان داد خون شهید سردار سلیمانی و شهدا پیروزی همراه می‌آورد.
برچسب ها: نماز ، رهبری ، سلیمانی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°