کیفیت تجهیزات نفتی ساخت داخل همتراز کشورهای پیشرفته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۷۶۰۶۵۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفتی: کیفیت تجهیزات ساخت داخل همتراز استانداردهای جهانی و کشورهای پیشرفته هستیم و از نظر کیفیت از چین و کره نیز عبور کرده ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیروس تالاری رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفتی گفت: نیازها در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و تجهیزات به 2 گروه بهره برداری، پروژه ها تقسیم بندی می شود که در حوزه بهره برداری ظرفیت بالفعل تولید داخل برای نگهداشت، تعمیرات، سرویس و راه اندازی تجهیزاتو قطعات مورد نیاز بالای 90 درصد است و صنعتگران ما می توانند مهندسی معکوس نیز انجام دهند اما در حوزه پروژه ها به دلایل مختلف به دلیل خرید از خارج کشور اینگونه نیست و در پروژه های توسعه ای پتروشیمی، نفت و گاز سهم قابل ملاحظه ای نداریم.
 
کیفیت تجهیزات ساخت داخل همتراز با کالاهای اروپایی
تالاری افزود: کشور ما اگرچه در زمینه کیفیت همتراز استانداردهای جهانی و کشورهای پیشرفته هستیم و از نظر کیفیت از چین و کره نیز عبور کرده ایم اما در این زمینه مظلوم واقع شده ایم و کشورهایی مثل آمریکا و اروپا صاحب استاندارد جهانی هستند.
 
او گفت: اگرچه زیرساخت های دستگاه اجرایی کشور متناسب با توسعه پیشرفت نداشته است اما خوشبختانه در شرایط موجود که در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، با توجه به درک و تفاهم متقابل بین اجزا و ذینفعان در وزارت صنعت و نفت، برای اصلاح ساختارها جنبش هایی دیده می شود و 4 کارگروه مشترک در حوزه بالادستی، پایین دستی و رگلاتوری و ارتقای توان شرکت های دولتی شکل گرفته است که نشان میدهد برای پیشرفت فقط باید ظرفیت های ملی تقویت شود و هزینه های لازم پرداخت شود.
 
رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفتی گفت: همگرایی و همفکری و عزم جزم ایجاد شده در وزارت صنعت و نفت باید تبدیل به فرهنگ ملی شود.
 
تالاری درباره رگلاتوری نیز گفت: در شرایط تحریم و با توجه به 1200 صنعتگر شاغل در حوزه نفت، برای سیاستگذاری لازم خرید و رگولاتری و توزیع متناسب خرید بین همه سازندگان برای فعالیت بیشتر تولید، تجمیع خریدها از یک سو و مدیریت سازندگان از سوی دیگر لازم است. 
 
سید محمد مهدی هادوی رئیس ساخت داخل و تجهیزات وزارت صنعت در ارتباط تلفنی گفت: در بخش پروژه ها آنطور که باید وارد نشده ایم اما برای توسعه نیاز به قانون حداکثر استفاده از توان تولید و خدمات کشوری لازم است و تولید و پروژه های ملی باید به سمت کالای ایرانی پیش برود. 
 
کیفیت تجهیزات ساخت داخل همتراز با کالاهای اروپایی
او افزود: در زمینه طراحی پروژه بیشتر وارد مهندسی معکوس شده ایم که برای پیشرفت نیاز است دانش فنی را نهادینه و بومی کنیم. 
 
در قانون حداکثر استفاده از توان تولید طراحی و مهندسی را باید بیشتر به مهندسان ایرانی ارجاع بدهیم و به صورت جدی تر پیگیری و دنبال در وزارت صمت شود. 
 
رئیس ساخت داخل و تجهیزات وزارت صنعت گفت: با توجه به تحریم ها  نیاز به سیاست گذاری بهینه در بخش صنعت نفت داریم که با استفاده از توان بخش خصوصی و انجمن ها و سندیکای خصوصی برای تدوین سند سیاست گذاری در طولانی مدت اجرایی شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۵۹°    ۲۸.۹۹°