بیانیه جامعه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی شریف در خصوص مسایل اخیر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:54 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۰۶۶۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
جمعی از جامعه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه‌ای اعلام کردند: سوگوار و داغدار شهیدان سقوط هواپیما هستیم ، اجازه نمی‌دهیم کسی این مسئله را بهانه اهداف سوء قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری صداوسیما، جمعی از جامعه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی شریف ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های داغدار حادثه هواپیمای اوکراینی و با یادآوری آتش کینه آمریکا علیه ملت ایران و خروش ملت پس از شهادت سردارسپهبد حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کردند: ما هم داغدار عزیزان خود هستیم و هم پیرو مکتب عاشورا که مقاومت و ایستادگی را مقابل گستاخی و وقاحت شیطان بزرگ به ما آموخت.

متن بیانیه اهالی دانشگاه شریف به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

این روز‌ها برای مردم ایران به کندی یک عمر می‌گذرد. زمستانی سرد، پر از داغ‌هایی سخت و جانکاه. هنوز از شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی قلب‌های همه آکنده از درد بود که فاجعه کرمان اتفاق افتاد و هنوز با آن کنار نیامده بودیم که سقوط اندوهناک و غم انگیز هواپیما، دوباره داغ‌دارمان کرد.
در این میان، اما خروش اقیانوس عاشقان در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی، دل‌ها را به هم پیوند داد و مرهم کوچکی بر زخم‌های مردم بود. راز این حضور کم نظیر را باید در شخصیت حاج قاسم سلیمانی جستجو کرد. کسی که در نهایت بندگی در مقابل پروردگار، سینه اش مالامال از عشق و عطوفت به مردم؛ و در همان حال، قلبش آکنده از خشم و نفرت از استکبار جهانی بود. او قطعا یکی از نشانه‌های الهی بین ما و تفسیر آیه‌ی 'وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا' بود که توانست از مردمی با گرایش‌ها و گویش‌های مختلف، نه تنها در ایران که در بسیاری از کشور‌های منطقه، دلربایی کند.
این دقیقا همان چیزی بود که دشمن خون‌خوار و مستکبر، یعنی آمریکا، تحمل آن را نداشت. همانطور که تحمل آزادی و استقلال کشور‌های منطقه را نداشت و تحمل رفاه مردم ایران را نداشت و تحمل پیشرفت علمی و حتی تحمل دانشمندان و دانشگاه‌های ما را نداشت تا جایی که همین دانشگاه شریف را تحریم کرد و برای اساتید و دانش آموختگانش انواع محدودیت‌ها و فشار‌ها را رقم زد. آمریکا سعی کرد این‌ها را از ما بگیرد، اما یک چیز را هرگز نتوانست؛ و آن هم آزادگی و احساس شخصیت ما بود. چون ما در مکتب سیدالشهدا (ع) آموخته‌ایم که تن به ذلت ندهیم و آنچه خود داریم از بیگانه تمنا نکنیم.
همین آموزه عاشورایی بود که این ایمان و جسارت را به دلاور مردان ایران و میراثداران به حق حاج قاسم سلیمانی داد که با هدف قرار دادن پایگاه عین‌الاسد سیلی سختی به آمریکایی‌ها بزنند و غرور پایمال شده ملت ایران را برگردانند. همه می‌دانیم آمریکای مستکبر که برای جنایت‌های خود حد و مرزی نمی‌شناسد در صورت عدم دریافت پاسخ، بی تردید با گستاخی و وقاحت بالاتری علیه ملت شریف ایران اقدامات جنایت آمیز بعدی خود را رقم میزد.
اما بواسطه یک اشتباه در میانه نبرد دوستان و هم دانشگاهی‌های عزیزمان و دیگر هم‌وطنان خود را از دست دادیم. جگر‌های ما از این اتفاق سوخته و دلهایمان شرحه شرحه است. دوست داشتیم هرگز این روز‌ها را نمی‌دیدیم؛ و مصرانه و مجدانه خواهان برخورد قاطع با همه مقصران احتمالی این مصیبت جانکاه هستیم.
اما در عین حال باور نداریم کسی صرفاً از روی دلسوزی یا عزاداری یا اعتراض، آتش کینه بر مقدسات مردم و ارکان این نظام و انقلاب بگشاید و تخم نفاق بین مردم بپاشد و تیغ تهمت و توهین بر پاسداران انقلاب، شهدا و بخصوص شهید مظلوم حاج قاسم سلیمانی، بکشد. دانش آموختگان شریف هم داغدار عزیزان خود هستند، هم خود را پشتیبان و همراه میلیون‌ها مردم سوگوار ایران در دفاع از میهن عزیزمان در برابر دشمنی‌ها می‌دانند.
ما ضمن تسلیت به خانواده‌هایی که جگرگوشه‌های خودشان را در این حادثه از دست دادند، از خداوند بزرگ طلب آمرزش و رحمت بیکران بر همه کسانی‌که در این مدت از میان ما رفتند، به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه شریف را داریم.

«جمعی از جامعه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی شریف»
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۴°