تازه ترین اخبار از وضع امدادرسانی در مناطق سیلزده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:52 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۷۶۰۶۶۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
معاون سازمان امداد ونجات هلال احمر: در ادامه امدادرسانی در مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان اولویت ما الان لکه گیری و کمک رسانی و توزیع اقلام و بسته های غذایی یکماهه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعید متانی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: ۱۵۰ تیم به استعداد ۱۶۰ نفر در خود استان سیستان و بلوچستان و  ۶۵ تیم هم از استان‌های معین برای امدادرسانی بکارگیری شده اند.

او با اشاره به امدادرسانی هلال احمر به ۹۰۰ روستا و محور کوهستانی و شهر کشور در پنج روز گذشته گفت: ۱۱۶ نفر را از خطر نجات دادیم و بیش از ۱۸ هزار نفر را اسکان اضطراری کردیم و از ۱۱ فروند بالگرد برای کمک رسانی و عملیات نجات استفاده کردیم که ۴ فروندش مال خود هلال احمر و بقیه متعلق به نیرو‌های مسلح کشور بودند و با این وسیله توانستیم ۴۱ تن اقلام امدادی و زیستی و غذایی را با بالگرد جابجا کنیم.

صادق ضیائیان رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی هم گفت: با سامانه فعلی طی دو سه روز آینده بارش خاصی در مناطق سیلزده نخواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی افزود: این هفته هفته پر بارشی است و از روز سه شنبه سامانه بارشی تازه ای وارد کشور می‌شود که اکثر مناطق غرب و شمال غرب و سواحل دریای خزر و نواحی مرکزی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و شدت آن از روز چهارشنبه بیشتر خواهد شد منتها تا روز سه شنبه انتظار بارشی که منجر به سیل شود نداریم.

حیدر مطاعی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم در ادامه با اشاره به برف و کولاک چندر روز گذشته در محور‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی و کرمان و سمنان گفت: ۵۵۰۰ کیلومتر انسداد راه داشتیم و راه ۸۷۶ روستا بسته شده بود و ۲۷ محور اصلی و فرعی نیز آسب دیده و مسدود شده بودند، ۲۵۰ دستگاه پل و ابنیه هم آسیب دیده اند و  از ۳۰ روستای باقیمانده هم امروز دسترسی به ۶ روستا ممکن شد و ۲۴ روستا هنوز دسترسی به آن‌ها مسدود است.

او گفت: الان تلاش می‌کنیم راه‌ها را با امکانات موجود ایمن سازی و برای تردد مقاوم و این کنیم.

احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان هم با بیان این که بارندگی اخیر از حد پیش بینی‌ها فراتر بود گفت: ۱۰۰ هزار کیلیومتر مربع از استان را سیل گرفت و ۶۲ هزار کیلومتر آن هم تحت تاثیر بحران قرار گرفته است.

او با تشکر از کمک همه مسئولان و مردم و دستگاه ها در کار امدادرسانی گفت: حجم خرابی ها بیش از توان استان است و نیاز به کمک و حمایت ملی و مردمی داریم.

موهبتی با اشاره به بازدید رئیس جمهوری و رئیس مجلس از مناطق سیلزده گفت: امیدواریم با دستورات و قول‌های رئیس جمهور و رئیس مجلس گذشته از حل مشکلات سیل اخیر جهشی در شرایط کلی استان رخ دهد.

سرهنگ نادر حمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا هم در خصوص وضع راهه ای کشور گفت: 

 

 

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°