قانونی شدن دریافت عوارض شهرداری از مسافران تاکسی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:42 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۷۶۰۶۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌ گفت تاکسی های اینترنتی می توانند عوارض شهرداری را از مسافران بگیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مرتضی ضامنی در گفتگو با شبکه خبر، درباره دستورالعمل ساماندهی و نظارت بر فعالیت تاکسی‌های هوشمند اظهار کرد: طبق این دستورالعمل مقرر شد که شرکت‌ها به منظور استفاده از زیرساخت‌های شهری در قالب بهای خدمات ۱.۵ درصد از هزینه هر سفر را به شهرداری شهر مربوطه پرداخت کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری افزود: تامین این مبلغ در اختیار شرکت هاست و می توانند از منابع خود و یا دریافت از مسافر پرداخت کنند.

وی افزود: اگر در شهری شورای شهر و شهرداری شهر مربوطه بنا دارند که این مبلغ را نگیرند، قاعدتا باید آن را در شورای شهر مصوب و فرایند لازم را طی کنند. طبق دستورالعمل به منظور بهای خدمات و استفاده از زیرساخت‌های شهری، شرکت‌ها موظف شدند که عوارض ۱.۵ درصدی را پرداخت کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا مسافران باید این مبلغ را بپردازند؟ گفت: این موضوع در اختیار خود شرکتهاست. آن‌ها می‌توانند از محل شارژی که دریافت می‌کنند، اضافه دریافت از مسافر و یا هر دو روش استفاده کنند. چگونگی پرداخت این عوارض توسط خود شرکت‌ها برنامه‌ریزی و به شهرداری شهر مربوطه پرداخت می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری با بیان اینکه باید ۱.۵ درصد از بهای کل هر سفر، بابت عوارض پرداخت شود، درباره چگونگی طرح شکایات مردمی بابت افزایش هزینه سفر‌ها گفت: مردم می‌توانند از طریق اصناف، شهردری و تعزیرات شکایات احتمالی خود را مطرح کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°