انتقال ۱۶ نظامی مجروح آمریکا به جنوب کویت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:34 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۶۰۶۹۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
روزنامه کویتی فاش کرد؛
روزنامه القبس کویت: ۱۶ نظامی مجروح آمریکایی در حمله ایران به «عین الاسد»، به یک بیمارستان نظامی در عریفجان (در جنوب کویت) منتقل شده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از فارس، یک روزنامه کویتی از انتقال شانزده نظامی آمریکایی به یکی از بیمارستان‌های نظامی در جنوب کویت خبر داد که در حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد مجروح شده‌اند.

 هر روز که از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در غرب عراق می‌گذرد، دروغ رئیس جمهور و وزارت دفاع آمریکا، مبنی بر اینکه هیچ نظامی آمریکایی در این حمله کشته یا زخمی نشده، بیشتر روشن می‌شود.

پس از آنکه روزنامه «واشنگتن پست» یک هفته پس از حمله ایران (چهارشنبه ۲۵ دی) به زخمی شدن شماری نظامی آمریکایی و دو روز بعد جمعه ۲۷ دی، پایگاه خبری «دیفنس وان» به مجروح شدن حداقل یازده آمریکای اذعان کرد، امروز یکشنبه، یک روزنامه کویتی از انتقال شانزده نظامی مجروح آمریکا به کویت خبر داد.

روزنامه القبس در شماره امروز ۲۹ دی ماه (۱۹ ژانویه) فاش کرد، شانزده نظامی آمریکا که در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در غرب عراق، مجروح شده‌اند، چند روز پیش برای درمان به یکی از بیمارستان‌های نظامی منطقه «عریفجان» در جنوب کویت منتقل شده‌اند.

جزئیات
القبس به نقل از «منابع مطلع» نوشت: «مجروحان با حفاظتی شدید، با یک هواپیمای نظامی مجهز، از عراق به پایگاه هوایی احمد الجابر منتقل شدند. آن‌ها ابتدا به بیمارستان نظامی مخصوص نیرو‌های آمریکایی در اردوگاه عریفجان منتقل و تحت عمل جراحی فوری قرار گرفتند. این افراد هنوز تحت مراقبت‌های ویژه هستند».

سوختگی شدید
منابع مطلع به القبس گفتند، «جراحت این نظامی‌ها شدید و نیمه‌شدید است. برخی چند نقطه از بدنشان سوخته و برخی دیگر ترکش به بدنشان اصابت کرده است».

بنا بر این گزارش، «کادر پزشکی آمریکایی در بیمارستان نظامی که مخصوص نیرو‌های آمریکایی در کویت است، این نظامیان مجروح را تحت درمان دارد». «بخش وسیعی از پایگاه هوایی احمد الجابر مختص نیرو‌های آمریکایی و متحدانش در چارچوب توافقنامه‌های دفاع مشترک است که بین کویت و آمریکا و دیگر کشور‌های دوست، امضا شده است».

القبس به نقل از منابع مطلع افزود: در پی حمله موشکی ایران افراد دیگری از نیرو‌های آمریکاییهم مجروح شده‌اند، اما آن‌ها الان در خاک عراق تحت درمان هستند «چون جراحتشان سطحی است و نیازمند انتقال به کویت نبوده‌اند».


تصویر خبر القبس از انتقال ۱۶ نظامی مجروح آمریکا

دو روز پیش پایگاه دیفنس‌وان نوشته بود که یازده نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران در تاریخ هشتم ژانویه به پایگاه عین‌الاسد زخمی شده‌اند. چند مقام ارتش آمریکا و پنتاگون در گفتگو با دیفنس‌وان تصریح کرده‌اند این نظامیان در هفته جاری (نیمه ژانویه)به بیمارستان‌های نظامی آمریکا در کویت و شهر «لنداشتول» آلمان منتقل شده و بابت ضربه مغزی تحت مداوا یا معاینات بیشتر قرار گرفته‌اند.

مقام‌های ارشد ارتش آمریکا و مقام‌های دولت ترامپ، روز ۸ ژانویه مدعی شدند حمله موشکی ایران هیچ تلفاتی اعم از کشته یا زخمی در میان نظامیان آمریکایی، نیرو‌های ائتلاف، پیمانکاران و ... نداشته است.

در هفته گذشته، رسانه‌هایی که برای فیلمبرداری یا تهیه گزارش امکان دسترسی به عین‌الاسد داشتند نیز ادعا کردند که هیچ آمریکایی کشته یا زخمی نشده یا آسیب جدی ندیده است. اما روزنامه واشنگتن‌پست چهارشنبه گزارش داد چند پرسنل آمریکایی بابت «ضربه مغزی خفیف» تحت درمان قرار گرفته‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°