تصویب بیش از 6 هزار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی 3 استان سیلزده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۶۰۷۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
هیئت دولت با اختصاص مبلغ شش هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتباربلا عوض برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و آب گرفتگی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، با اختصاص مبلغ ۶۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و آب گرفتگی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.

براساس این تصمیم، اعتبار تخصیص یافته صرف کمک‌های بلاعوض جهت احداث و تعمیر واحد‌های مسکونی و تجاری شهری و روستایی و تأمین لوازم معیشتی واحد‌های مسکونی آسیب دیده، کمک هزینه اسکان موقت واحد‌های مسکونی شهری و روستایی، کمک بلاعوض جهت احداث واحد‌های جایگاه دامی آسیب دیده و هزینه‌های پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری و نیز اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت بازسازی تأسیسات روبنایی داخل محدوده و دفع آب‌های سطحی روستا‌ها در استان‌های یاد شده خواهد شد.

دولت همچنین، مبلغ ۱۱۵۲۸ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع سیل و آب گرفتگی در استان‌های آسیب دیده اختصاص داد.


تصویب لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شورا‌های حل اختلاف

دولت در ادامه، لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شورا‌های حل اختلاف را به تصویب رساند.

هیئت وزیران این تصمیم را با توجه به اینکه مهلت قانونی شورا‌های حل اختلاف فعلی در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ به پایان می‌رسد و از طرفی نزدیک به ۴۰ درصد دعاوی در شورای حل اختلاف کشور در جریان رسیدگی قرار دارد، اتخاذ کرد.

لایحه مذکور در جهت گسترش فرهنگ صلح و سازش، قانونی شدن ایجاد شعب تخصصی صلح و سازش، حذف رسیدگی قضایی و صدور رأی در شوراها، استفاده از نیرو‌های مردمی و تحصیل کردگان رشته حقوق، معارف و سایر رشته‌های مرتبط در شورا‌های عمومی و تخصصی، کاهش محسوس حضور قضات در شوراها، کاهش هزینه‌های صلح و سازش جهت ترغیب مردم در مراجعه به شورا‌ها و در نتیجه گسترش فرهنگ سازش در قوه قضاییه، تهیه و جهت ارائه به مجلس شورای اسلامی، به تصویب هیئت وزیران رسیده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °