حمایت از تولید با سخن امکان پذیر نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:46 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۰۷۵۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
رئیس قوه قضائیه در همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید: رونق تولید و رونق اقتصادی باید همراه با امنیت اقتصادی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اولین همایش کشوری با موضوع "نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید" در اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید؛ با حضور رئیس قوه قضاییه آغاز شد.
رئیس قوه قضائیه در همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید گفت: برای تقویت اقتصاد کشور باید از تولید حمایت و موانع تولید را برطرف کرد.
رئيس قوه قضاييه گفت: اگر در كشور تسهيلاتي وجود دارد، اولويت با توليد است و بايد به توليدكننده تسهيلات داد نه دلالي.
رئیسی در همايش نقش امنيت در اقتصاد ملي و رونق توليد با اشاره به اينكه قوت در اقتصاد به برطرف كردن موانع توليد و حمايت از توليد بستگي دارد، تاكيد كرد: حمايت از توليد با سخن نيست، حمايت از توليد حمايت قانوني، حمايت مالي و پولي و بانكي است.
 رئيس دستگاه قضا تاكيد كرد: اگر به هر دليلي فعال اقتصادي دچار مشكل شد، به دستگاه نظارتي مراجعه كند و اين دستگاه موانع را برطرف كند.
همه باید از نیروی انتظامی حمایت کنند
رئیس قوه قضاییه گفت: همه بخش‌ها بایداز نیروی انتظامی در مبارزه با فساد اقتصادی حمایت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی. در همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید، در ادامه افزود: جرائم اقتصادی، پولشویی، جرائم مالیاتی، قاچاق کالا و نوعی از جرائم که از آن‌ها تحت عنوان فساد اقتصادی یاد می‌کنیم، برای رونق اقتصادی مضر است و حساسیت نسبت به هرگونه کجی و امر نادرست که فضای اقتصادی را آلوده می‌کند، ضرورت دارد.
وی گفت: نیروی انتظامی باید در این قضیه هم از ناحیه کارآفرینان و فعالان اقتصادی، هم از ناحیه دستگاه قضایی و هم از طرف همه بخش‌ها حمایت شود تا بتواند فضا را با همکاری خود فعالان اقتصادی به فضای امن و فضای فعالیت و تحرک، تبدیل کند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری در نماز جمعه هفته گذشته که فرمودند همه تلاش کنند تا کشور قوی شود، گفت: قوت در اقتصاد به دو امر مهم برطرف کردن موانع تولید و حمایت از تولید بستگی دارد.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه حمایت از تولید با سخن میسر نیست، تصریح کرد: حمایت از تولید، حمایت قانونی و حمایت مالی و پولی و بانکی است. اگر در کشور پولی و تسهیلاتی وجود دارد اولویت با تولید است و باید به تولید تسهیلات تعلق بگیرد نه به دلالی؛ دلالی و سوداگری، فضای تولید را دچار آسیب می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: در مواردی حق العمل کاری امری ضروری است. در روند انتقال کالا از جایی به جای دیگر و از مبدا تولید به مصرف طبیعتا باید کار‌هایی صورت گیرد، در همه جای دنیا هم اینگونه است و در شرایط اقتصادی نیز تعریف شده است، ولی منظور از حمایت از تولید در بعد اقتصادی اعطای تسهیلات بانکی به تولید کننده و فعال اقتصادی است.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به حمایت قضایی از تولید، تصریح کرد: اگر به هر دلیلی فعال اقتصادی دچار مشکل شد و یا با مانع مواجه گردید باید به دستگاه نظارتی مراجعه کند و دستگاه نظارتی از او حمایت و موانع را برطرف نماید.
وی با تاکید بر اینکه موانع تولید را باید برطرف کرد، بیان داشت: امروز با منشوری که مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی ارائه کردند، تمام ابعاد ضروری برای فعال شدن حوزه اقتصاد را بیان کردند. اگر همه بخش‌های کشور خودشان را به همان منشور و باید‌ها و نباید‌هایی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ملتزم بدانند و به آن عمل کنند به یقین اقتصاد و تولید رونق می‌گیرد و قوت اقتصادی که دنبال آن هستیم، اتفاق می‌افتد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه قوت اقتصادی یک امر جدی است، خاطرنشان کرد: یکسری از موانع، مانع شناختن سرمایه‌هاست، سرمایه‌های مادی و طبیعی بسیار و سرمایه انسانی و نیروی متراکم جوان در کشور داریم که باید شناخته شوند و شناخت این سرمایه‌های مادی و نیروی انسانی متراکم به ویژه نیروی جوان و کارآمد می‌تواند در رونق تولید بسیار موثر باشد.
حجت الاسلام والمسلمين رئيسي به بيان هاي رهبر انقلاب در ديدار فعالان اقتصادي اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب، منشوري در تمام ابعاد ضروري براي فعال شدن حوزه اقتصاد بيان كردند اگر به همان بايدها و نبايدها كه فرمودند همه بخش‌ها خود را ملتزم بدانند و عمل كنند؛ توليد و اقتصاد رونق خواهد گرفت.
رئيس قوه قضاييه افزود: ما سرمايه‌هاي طبيعي و مادي و بسياري در كشور داريم اما سرمايه نيروي انساني كارآمد متراكم جوانان بايد شناخته شود. شناخت اين نيرو و توانايي شناخت اين سرمايه هاي انساني به ويژه نيروي جوان و كارآمد بسيار مي‌تواند كمك كننده باشد.
این همایش با هدف بررسی چگونگی ایجاد رونق و پیشرفت در مسیر توسعه اقتصادی و در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب برگزار و نقش پلیس در توسعه اقتصادی و رونق تولید بررسی می‌شود.
در این همایش به تعدادی از کار آفرین‌های برتر، تندیس داده شد.
برچسب ها: تولید ، همایش ، رئیسی ، امنیت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°