رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:02 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۷۶۰۷۶۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
معاون وزیر صمت: تولید فولاد امسال رشد ۱۰ درصدی داشت که این توفیق در نتیجه محدود کردن خام‌فروشی اتفاق افتاده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای جعفر سرقینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما با بیان اینکه تاکید ما در حفظ وضع موجود و سپس توسعه و رشد تولید در فولاد بوده است، افزود: رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد در کشور در حالی اتفاق افتاد که این میزان در دنیا سه و نیم درصد در سال ۲۰۱۹ بوده است.
معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: با وضع عوارض و محدود کردن صادرات مواد خام، مواد اولیه معدنی را به سمت تولید هدایت کردیم و لذا مواد خام به جای صادرات از کارخانجات تولیدی سر در آورد و این عامل موجب رشد تولید فولاد بوده است.
سرقینی گفت: با وضع عوارض بر صادرات مواد خام و به ویژه سنگ آهن خام، صادرات سنگ‌آهن خام در سه ماهه سوم امسال کاهش یافت طوری که در آذر امسال صادرات سنگ آهن خام تقریباً به صفر رسید این در حالی است که هیچ یک از معادن کشور نیز تعطیل نشد.

کاهش عوارض صادراتی برخی محصولات معدنی
معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش عوارض صادراتی برخی محصولات معدنی به علت کمبود تقاضا در داخل خبر داد.
جعفر سرقینی گفت: با تصمیمی که روز گذشته به گمرک ابلاغ کردیم از امروز عوارض صادرات کرومیت به علت نبود مصرف در بازار داخلی از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد، عوارض صادرات کنسانتره سرب و روی از ۲۰ درصد به ۱۲ درصد و عوارض صادرات کنستانتره مس از ۱۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافت.
وی اضافه کرد: برای نخستین بار عوارض صادرات آهن اسفنجی را به منظور حمایت از تولید داخل از صفر به ۱۰ درصد رساندیم که به موجب آن آهن اسفنجی به مصرف صنایع پایین دستی کشور خواهد رسید.
سرقینی گفت: اگرچه هدف گذاری ۲۶ میلیون تنی برای تولید فولاد تا پایان امسال انجام شده بود، اما به طور حتم تا پایان سال تولید فولاد کشور از ۲۵ میلیون تومان عبور خواهد کرد.
برچسب ها: فولاد ، رشد ، سرقینی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°