لزوم بازسازی سریع‌تر راه‌ها و پل‌های سیستان و بلوچستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:40 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۷۶۰۷۸۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
معاون بنیاد مسکن: سیل در استان سیستان و بلوچستان خسارت عمده ای به راه ها و پل زده است که برای انتقال مصالح و تردد لازم است هرچه زودتر بازسازی شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 عزیزالله مهدیان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: خوشبختانه یکشنبه دولت اعتبارات مورد نیاز مناطق سیلزده را تصویب کرد و ۱۰۰ میلیارد تومان هم تنخواه به ما داده شد که پرداخت کمک‌های معیشتی را شروع کردیم و به دستگاههای اجرایی مناطق سیلزده هم تنخواه برای اجرای کارهایشان داده شده است.

معاون بنیاد مسکن گفت: در بحث بازسازی ۸۰ گروه کارشناسی را در سطح استان بسیج کرده ایم که تا اواخر هفته آینده کار کارشناسی را به اتمام می‌رسانند. اما از فردا کار بازسازی را در روستا‌های چابهار شروع می‌کنیم.

مهدیان گفت: در مناطق روستایی ۴۰ میلیون وام قرض الحسنه و ۱۰ میلیون بلاعوض و ۲۰ میلیون هم وام معیشتی در نظر گرفته شده است و در روستا‌ها هم ۱۰ میلیون برای اسکان موقت داده می‌شود.

عباسعلی ارجمندی مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان هم گفت: ۷۸ تیم عملیاتی در مناطق مختلف حاضر هستند و امدادرسانی هوایی و زمینی با سرعت بیشتر در حال انجام است.

ارجمندی گفت: برق همه مناطق سیلزده پایدار است و ۴ روستا تلفن و مخابراتشان مشکل دارد و ۲۴ راه روستایی دچار مشکل اند و ۶۰ روستا هم فعلا آبشان قطع است البته ۴۷ روستا شبکه و تاسیسات آبش آسیب ندیده، اما به دلیل مسائل بهداشتی فعلا فعالیت آن‌ها متوقف است.

او با بیان اینکه با فروکش کردن سیل وضعیت منطقه پایدار است، خواهان ارسال کمک‌های بیشتر غذایی و پوشاکی و بهداشتی و نیز تجهیزات و ماشین آلات به منطقه شد.

فاضل عبیات معاون عمرانی استانداری خوزستان هم درباره برخی تاخیر‌ها در امر بازسازی و احداث واحد‌ها گفت: خود مردم هم باید کارهایشان را سریع‌تر انجام دهند و زودتر به بانک مراجعه کنند

او با اشاره به پیشرفت ۶۵ درصدی احداثی‌ها د خصوص فاضلاب اهواز گفت: کمیته لایروبی فعال شده هم در حوزه کرخه هم دز و هم اهواز و کار لایروبی با پیشرفت خوب در حال انجام است و با طرح جامع اهواز شبکه فاضلاب طی ۲ سال ترمیم و کامل می‌شود.

مهدیان در خصوص مسکن خانوده‌های فرعی در مناطق سیلزده خوزستان هم گفت: این خانواده‌ها می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند، اما ستاد معین دیگر کمکی نمی‌کند.

عبیات در زمینه خسارت‌های کشاورزی هم گفت: در زمینه خسارت کشاورزی ۳۴۰۰ پرونده کار‌های نهایی اش انجام گرفته و ۹۵ درصد پرونده‌های کشاورزی که در سجام ثبت شده پرداختشان تا پایان این هفته انجام می‌گیرد.

حق شناس استاندار گلستان هم با ارزیابی خوب از پیشرفت کار ساخت و ساز گفت: ۹۹ درد واحد‌های بازسازی به بانک‌ها معرفی شده اند و بیش از ۹۵ درصد هم انعقاد قراردادشان انجام گرفته است. در چند روز اخیر تاخیری به دلیل سرما و تعطیلی واحد‌های آجر پزی به وجود آمده که امیدواریم در چند روز آینده این مشکل هم حل و مصالح مورد نیاز تامین شود.

امیری معاون استانداری لرستان هم با بیان این که هیچ مشکلی درخصوص زیرساخت‌ها نداریم گفت: آب و گاز و برق مهیاست فقط باید برای دریافت انشعاب اقدام شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°