تهیه نانو ذرات هیبریدی کربنی با روش نوین در کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:32 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۷۶۰۷۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از روش نوین با ساخت نانو کُره‌ های کربنی با کاربرد در تولید پایه کاتالیست و دارو رسانی هوشمند دست یافتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کیانی شجاعی، از محققان این طرح گفت: با توجه به اهمیت کاربرد‌های وسیع نانو کُره‌های کربنی توخالی در پایه کاتالیست، حامل‌های دارویی و در سیستم‌های ذخیره انرژی در باتری‌ ها و از طرف دیگر به دلیل عملکرد بهتر نانو ذرات هیبریدی به ذرات کُروی، در این مطالعات نانو ذرات هیبریدی به روش تک ظرفی تولید شدند.
 
وی، عنوان این طرح تحقیقاتی را «تهیه نانو ذرات هیبریدی کربنی با روش نوین» ذکر کرد و یادآور شد: این روش نخستین بار برای تهیه نانو ذرات کروی کربنی به کار برده شده است و با توجه به کم کردن مراحل تهیه این نانو ذرات، می‌توان این تحقیقات را گامی در جهت تجاری سازی این مواد نامید.
 
کیانی، روش تولید این نانو ذرات را از روش پلیمریزاسیون به روش پیکرینگ در جا ذکر کرد و ادامه داد: در این روش مرحله آلی شامل مواد اولیه تمامی لایه‌های هسته-پوسته- پوسته، در آب پراکنده (دیسپرس) شد، سپس طی واکنش و جدایی مرحله ساختار هسته- پوسته- پوسته تهیه شدند و در نهایت پس از کربنیزاسیون و حذف پوسته دوم، ساختار هیبریدی کربنی به دست آمد.

این محقق، کاربرد اصلی نانو ذرات تولید شده را در ساخت کاتالیست‌ ها به عنوان پایه و همچنین در دارو رسانی به عنوان حامل دارو ذکر کرد و گفت: نوین بودن و کم هزینه بودن این طرح، به دلیل کاهش مرحل تولید از مزایای رقابتی این طرح است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۸°