پرتاب ماهواره ظفر به فضا قبل از دهه فجر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:33 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۷۶۰۸۰۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ماهواره ظفر قبل از دهه فجر به فضا پرتاب می‌شود و از طریق رسانه ملی به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ​محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت افزود: این ماهواره سه ماموریت دارد که ماموریت نخست آن تصویر برداری برای استفاده‌های سنجشی در حوزه کشاورزی و بحران‌های طبیعی است.
 ماموریت دوم آن ارتباطات مخابراتی است که از طریق ۲۵۶ کانال مخابراتی فعالی که دارد می‌تواند ارتباطات را برقرار کند و ما از مردم دعوت کردیم در سایت ظفر. پلاس. آی آر پیام‌های خود را در قالب فایل‌های صوتی یک دقیقه‌ای ضبط کنند و ما پیام‌ها را انتخاب می‌کنیم و از طریق ماهواره به شرط موفقیت و استقرارش در مدار به عنوان صدای ایران پخش می‌کنیم.
 وی افزود: ماموریت سوم این ماهواره جمع آوری اطلاعات فضایی است که بخشی از تشعشع‌های فضایی را که استفاده مطالعاتی دانشمندان فضایی را دارد، جمع آوری می‌کند.
 وزیر ارتباطات گفت: وزن ماهواره ۱۱۳ کیلوگرم است و در مدار بالای ۵۰۰ کیلومتر قرار می‌گیرد و این اولین باری است که در این مدار هدف گذاری کرده ایم و فعالیت تحقیقاتی مهمی است.
آذری جهرمی افزود: ماهواره بَرِ این ماهواره سیمرغ است که امیدواریم به زودی در همین ایام بتوانیم این ماهواره را پرتاب کنیم که دوستان وزارت دفاع در حال کار هستند و از طریق رسانه ملی فرایند آن اطلاع رسانی می‌شود.
 وی گفت: این نوعی تلاش علمی و تثبیت فناوری است و اینکه پرتاب موفقیت آمیز باشد احتمالش بسیار زیاد است.
 وزیر ارتباطات افزود: از این ماهواره دو نسخه وجود دارد که اگر موفق نبود سریعاً نسخه دوم را اقدام می‌کنیم که در مدار قرار گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۸°