با ورود سامانه جدید؛ برف و باران در راه غرب و شمال کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:38 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۳۹۷۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
مدیر پیش بینی سازمان هواشناسی اعلام کرد: فردا سامانه جدیدی وارد کشور شده و در مناطق شمال غرب، استان های شمالی خزر، ارتفاعات جنوبی البرز مرکزی و استان خراسان شمالی سبب بارش برف و باران می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صادق ضیائیان تلفنی در خصوص هوای کشور طی ساعات و روز‌های آتی گفت: شدت بارش‌ها امروز پنجشنبه در استان فارس، هرمزگان، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و استان کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است.

او افزود: امروز در برخی از نقاط استان‌های واقع در غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، با شدت کمتر بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: جمعه این سامانه در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.

او گفت: فردا جمعه سامانه دیگری مجدد وارد کشور شده و در مناطق شمال غرب، استان‌های شمالی خزر، ارتفاعات جنوبی البرز مرکزی و استان خراسان شمالی سبب بارش برف و باران می‌شود.

او افزود: این سامانه شنبه در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب برخی نقاط بوشهر، شمال فارس، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و خراسان رضوی سبب باران و برف می‌شود.

مدیر پیش بینی سازمان هواشناسی تصریح کرد: یکشنبه این سامانه در جنوب شرق کشور فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.

محمد رودباری مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری با اعلام اینکه همه مسیر‌های اصلی و فرعی کشور باز است، گفت: در حال حاضر نیرو‌های راهداری به بازگشایی مسیر‌های روستایی مشغولند.

او افزود: چنانچه در مسیری انسداد یا گره ترافیکی به وجود بیاید، پلیس بی وقفه وارد عمل شده و عملیات بازگشایی را آغاز می‌کنند.

رودباری با بیان اینکه بیش از ۱۲هزار نیروی راهداری در مسیر‌های مشخص شده مستقر شده اند گفت: تجهیزات موردنیاز نیز به میزان کافی در اختیار آن‌ها قرار گرفته و قبل از بارش‌ها نیز برای اقدامات برنامه ریزی شده است.

او به رانندگان توصیه کرد:
 
 
سرهنگ خسروجردی معاون عملیات ترافیک پلیس راه کشور دیگر میهمان تلفنی برنامه گفت: در ۱۹ استان کشور شاهد برف و بارش‌های سنگینی بودیم که با اعلام سازمان راهداری عملیات برف روبی انجام شد.
 
 
حقیقت مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی هم در پایان به کشاورزان و دامداران برای مقابله با سرمای پیش رو در روزهای آینده توصیه کرد:
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°