آغاز فروش بلیط جشنواره تئاتر فجر از ۶بهمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:29 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۴۰۰۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
مدیر کل هنر‌های نمایشی از آغاز فروش بلیط جشنواره تئاتر فجر، از یکشنبه ۶ بهمن خبر داد و گفت: در جشنواره امسال ۱۱۹ گروه نمایشی حضور دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شهرام کرمی مدیر کل هنر‌های نمایشی در برنامه شهر فرنگ با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر فجر با معیار بین المللی برگزار می‌شود، گفت: در چندسال اخیر شاهد حضور نسل جوان پرشور، خلاق و با انگیزه در این عرصه هستیم.

او گفت: تئاتر امروز کشور رو به رشد است و ضرورت دارد به تناسب ضرورت ها، اشکال مختلف آن هم تغییر کند.

کرمی ادامه داد: در تهران به تنهایی شبی ۱۴۰ اجرای نمایشی در این مدت با مخاطب بالا داریم و این تحول خوبی است چرا که پیش از این اجرا‌ها بسیار محدود بود و ما در سمینار آسیب شناسی جشنواره فجر به یافته‌هایی درخصوص تحول در آن دست یافته ایم.

مدیر کل هنر‌های نمایشی در ادامه به نتایج نظرسنجی‌ها در این سمینار اشاره و خاطرنشان کرد: بیشتر نظر‌ها از حذف بخش رقابتی جشنواره حکایت داشت و شرکت کنندگان معتقد بودند جشنواره باید محفلی برای ارتباط هنرمندان و ارائه آثار منتخب به مخاطبان باشد و جشنواره هم با همین رویکرد به مسیر خود ادامه می‌دهد؛ اما من به شخصه معتقدم برای ایجاد انگیزه در جوانان بخش تولیدات نو در جشنواره را می‌توانیم ایجاد کنیم.

او گفت: جشنواره در ۱۰ بخش اصلی برگزار می‌شود، ولی بخش‌های زیادی را در طول سال شامل می‌شود و منحصر به روز‌های ۱۰ تا ۲۱ بهمن نیست.
 
کرمی ادامه داد: با پیشنهاد برخی هنرمندان و استقبال ستاد جشنواره، ۴ اثر نمایشی خیابانی به یاد سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یک نمایش به یاد جانباختگان حادثه هواپیمای اوکراینی در جشنواره تئاترفجر امسال اجرا می‌شود.
 

مدیر کل هنر‌های نمایشی سپس از آغاز فروش بلیط جشنواره تئاتر فجر، از یکشنبه ۶ بهمن خبر داد و گفت: در جشنواره امسال ۱۱۹ گروه نمایشی حضور دارند.

او افزود: پنجمین بازار تئاتر بین المللی در جشنواره تئاتر فجر هم امسال با حضور هنرمندان و دبیران جشنواره‌های خارجی، ۱۳ تا ۱۷ بهمن برگزار می‌شود.
 

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. آدرس سایت جشنواره fitf.theater.ir است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°