ضرر میلیاردی آتش سوزی بر صنعت گردشگری استرالیا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:36 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۴۱۰۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
مقامات استرالیا می‌گویند آلودگی هوای ناشی از آتش سوزی درجنگل‌های جنوب شرق این کشور، امسال دست کم سه میلیارد یورو بر صنعت گردشگری این کشور ضرر می‌زند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شبکه خبری فرانس ۲۴ گزارش داد: هرچند شهر سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا، از شعله آتش سوزی‌های چند ماه اخیر جنگل‌های جنوب شرق این کشور در امان مانده، اما از آلودگی هوای ناشی از این آتش سوزی‌ها در امان نمانده است.

این آلودگی تاثیرات منفی شدیدی بر اقتصاد این شهر گذاشته است که پایتخت اقتصادی کشور محسوب می‌شود.
 
گزارشگر شبکه در ادامه به مقایسه وضعیت هوای سیدنی در ماه ژانویه در سال‌های قبل و امسال پرداخت و گفت: معمولا وضعیت هوای سیدنی در ماه ژانویه اینگونه است  اما در ماه‌های اخیر به علت آتش سوزی در جنگل‌های جنوب شرقی استرالیا، هوای آلوده این شهر را فراگرفته است.
 
تاثیرات این آلودگی فقط بر سلامت افراد نیست بلکه برای اقتصاد شهر گران تمام می‌شود.
 
به گفته تری راونسلی، اقتصاد دان استرالیایی، این آلودگی هوا روزانه تا ۳۱ میلیون یورو بر اقتصاد سیدنی ضرر می‌زند، چون مردم رفتار متداول ساکنان این شهر را تغییر داده، چون کمتر از خانه خارج می‌شوند کمتر خرید می‌کنند و کمتر به رستوران‌ها می‌روند در نتیجه کمتر پول خرج می‌کنند.
 
معمولا مردم این شهر زمان زیادی را خارج از منزل سپری می‌کنند، اما امسال برخلاف سال‌های قبل رستوران‌ها و مغازه‌ها خلوت است.
 
ساکنان شهر می‌گویند با این وضعیت ترجیح می‌دهند در خانه بمانند و استراحت کنند.
 
یکی از روسای شرکت‌ها هم می‌گوید کارکنانش به علت مشکلات ناشی از آلودگی هوا کمتر سرکار حاضر می‌شوند.
 
به گفته خبرنگار شبکه، آتش سوزی‌های اخیر به غیر از تاثیرات فوری، تاثیرات طولانی مدتی هم بر اقتصاد سیدنی و به ویژه بر صنعت گردشگری این شهر گذاشته است.
 
مدیر کل یکی از شرکت‌های گردشگری چینی فعال در استرالیا می‌گوید معمولا این موقع سال اوج سفر به سیدنی است، اما امسال اوضاع خیلی آرام است و گردشگری اینجا نیست بیشتر کسانی که قصد سفر به سیدنی را داشتند از سفر منصرف شده اند.
 
به گفته وی، مسئله جذاب برای گردشگران چینی هوای کاملا پاک و کیفیت محیط زیست سیدنی بود، اما آلودگی هوا این جذابیت را از بین برده است.
 
مقامات استرالیا می‌گویند آلودگی هوا، تا آخر امسال، دست کم سه میلیارد یورو بر صنعت گردشگری این کشور ضرر می‌زند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°