بازتاب "نه" میلیونی مردم عراق به آمریکا در رسانه ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:23 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۷۶۴۱۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه اشغالگران آمریکایی در رسانه‌های منطقه و جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شبکه‌های تلویزیونی العراقیه، الاتجاه، المسیره، العالم، پرس تی وی، الجزیره، المنار و المیادین از ساعت‌های اولیه صبحء امروز؛ حرکت راهپیمایان ضد آمریکایی را زنده پخش کردند. شبکه‌های فرانس ۲۴، بی بی سی انگلیسی، سی ان ان و راشا تودی نیز؛ تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی مردم عراق را پوشش دادند. بسیاری از شبکه‌های منطقه هم با دعوت از کارشناسان سیاسی، به بررسی تظاهرات میلیونی پرداختند و آن را روزی تعیین کننده و بی سابقه در سه دهه اخیر دانستند.
خبرنگار الجزیره حضور مردم در این تظاهرات را، بسیار گسترده و بی سابقه تعبیر کرد و گفت: این تظاهرات، با تصویب لایحه خروج نظامیان آمریکایی در پارلمان این کشور همزمان شد.
شبکه فرانس ۲۴ هم از امروز به عنوان روزی حیاتی در عراق نام برد و اعلام کرد این تظاهرات می‌تواند تظاهرات ضد دولتی را که از چند ماه پیش در عراق آغاز شده است به تظاهرات ضد آمریکایی تغییر دهد.
*
برخی از رسانه‌های آمریکایی مانند «سی ان ان» از این تظاهرات به عنوان کابوسی برای آمریکا یاد کرده‌اند.
*
شبکه المیادین هم در پوشش راهپیمایی میلیونی مردم عراق ضد آمریکایی‌ها، گزارش داد: این، نخستین بار است که تظاهراتی با این گستردگی در مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی برگزار می‌شود.
*
خبرنگار شبکه تلویزیونی الاتجاه هم گفت: مردم عراق در تظاهرات خود می‌گویند: این آمریکا بود که داعش را وارد عراق کرد و هزاران نفر را کشت.
در این میان برخی شبکه‌های خبری سعودی از جمله العربیه و الحدث و خبرگزاری رویترز تلاش کردند با حاشیه سازی، حضور میلیونی مردم عراق را به انحراف بکشانند و کمرنگ کنند. العربیه تلاش کرد با دستمایه قرار دادن فساد در برخی دستگاه‌های عراق، برخی از عراقی‌ها را تحریک و در میدان التحریر جمع کند تا تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی را به حاشیه براند.
برچسب ها: بازتاب ، تظاهرات ، عراق ، آمریکا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°