تظاهرات مردم عراق رفراندومی برای خروج آمریکا بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:50 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۴۲۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
تظاهرات میلیونی مردم عراق رفراندومی بود که نشان داد همه مردم عراق می خواهند که آمریکا هرچه زودتر عراق را ترک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 صدر الحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: برای تظاهرات از هفته پیش فراخوان داده شده بود منتهی پیش بینی نمی‌شد که این جمعیت میلیونی در تظاهرات حاضر شوند و هیچ تفرقه‌ای هم در آن دیده نمی‌شد و شعار همه اخراج آمریکایی‌ها بود.

این کارشناس گفت: دیدیم که در مقابل اقدام پارلمان عراق برای خروج آمریکا، آن‌ها از همه ابزارهایشان از تهدید و تحریم هم استفاده کردند. من به نظرم می‌رسد که از فردا رسانه‌های وابسته به آمریکا شروع خواهند کرد به تقلیل و تحریف این تظاهرات به اقدام یک مذهب و یک جریان و بعضی اقوام را مستثنی می‌کنند و سعی می‌کنند این پشتوانه مردمی را کمرنگ کنند.

صدرالحسینی گفت: من تصورم می‌کنم خواه ناخواه آمریکایی‌ها مجبور خواهند شد خیلی زودتر از پیش بینی‌ها منطقه را ترک کنند و به خواست مردم عراق تن دهند.

حسین اکبری دیگر کارشناس مسائل غرب آسیا نیز گفت: عراق ۱۰۰ سال پیش در انقلابی انگلیسی‌ها را بیرون کرد و الان هم این تظاهرات انقلاب دوم است و همه عراقی‌ها آمدند تا آمریکا را اخراج کنند و همه زیر یک پرچم آمدند و برای یک هویت ملی آمدند و این جمعیت جمعیتی بی سابقه بود.

او گفت: نکته این تظاهرات این بود که بعد از راهپیمایی همه رفتند به نماز جمعه و اعلام کردند که همه ما مسلمانیم و به رغم برخی اختلاف سلیقه‌ها بر اخراج آمریکا تاکید کردند و این تظاهرات در حقیقت رفراندومی بود برای اخراج آمریکایی ها.

اکبری گفت: آمریکایی‌ها با تمام توان تلاش می‌کنند که از عراق نروند و تلاش می‌کنند خروجشان را تا آنجا که ممکن باشد طولانی کنند برای این که خروج آمریکا از عراق به معنای خروج آن‌ها از منطقه است و این یک شکست بزرگ برای آنهاست و به این هم توجه کنید که آمریکایی‌ها ناچارند بروند، چون مردم عراق حضور آن‌ها را نمی‌خواهند و توان مقاومت هم الان به مراتب نسبت به گذشته بسیار بیشتر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°